reklama

Miasto poszukuje wolontariuszy do odławiania płazów. Kiedy odbędzie się akcja?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Miasto poszukuje wolontariuszy do odławiania płazów. Kiedy odbędzie się akcja? - Zdjęcie główne

W marcu rusza akcja dla wolontariuszy. | foto Pexels

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie miasta Rzeszowa odbędzie się 21 i 22 marca akcja interwencyjna w stosunku do dziko występujących gatunków płazów. Miasto poszukuje pełnoletnich wolontariuszy, którzy będą odławiać płazy w rejonie ustawionych wygrodzeń i przenosić je do siedliska ich rozrodu na drugą stronę jezdni.
reklama

Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że akcja interwencyjna zostanie przeprowadzona na terenie miasta Rzeszowa wzdłuż części ulicy Iwonickiej oraz w rejonie skrzyżowania ulic Św. Marcina i Jana Wąsacza. Rozpoczęcie akcji planowane jest wstępnie na 21-22 marca 2024 r, a wszystkie działania potrwają do 30 kwietnia. 

- W związku z planowaną na terenie miasta Rzeszowa akcją interwencyjną w stosunku do dziko występujących gatunków płazów objętych ochroną gatunkową, poszukujemy chętnych, pełnoletnich wolontariuszy, którzy będą odławiać płazy w rejonie ustawionych wygrodzeń i przenosić je do siedliska ich rozrodu na drugą stronę jezdni

- przekazał Urząd Miasta Rzeszowa. 

Co będą robić wolontariusze? Ich zadaniem będzie pojechanie na miejsce i przeniesienie odłowionych płazów do siedliska ich rozrodu na drugą stronę jezdni w pobliże zbiornika wodnego. Planowane jest sporządzenie harmonogramu prac.

Chętni, którzy chcą wziąć udział, muszą przesłać swoje dane (imię i nazwisko, telefon, e-mail) do Wydziału Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa na adres: katarzyna.sudoł@erzeszow.pl, anna.kwarta@erzeszow.pl -  do dnia 20.03.2024 r. godz. 12.00. 

Jakie są sposoby na ochronę płazów? Budowa przepustów pod jezdnią oraz okresowe zamykanie dróg to najskuteczniejsze metody trwałego zabezpieczenia populacji płazów podczas migracji. Jest to wiadome, ponieważ w wielu miejscach na świecie takie działania są wdrażane rutynowo. Przypomnijmy, że wszystkie gatunki herpetofauny, czyli płazów i gadów, są w Polsce pod ochroną prawną. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama