Reklama

Miasto ogłosiło drugi termin przyjmowania wniosków na zakup węgla. Kto może go złożyć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: -

Miasto ogłosiło drugi termin przyjmowania wniosków na zakup węgla. Kto może go złożyć? - Zdjęcie główne

Miasto ogłosiło drugi termin przyjmowania wniosków na zakup węgla | foto -

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 9 do 31 stycznia 2023 r. w Rzeszowie można składać wnioski na zakup węgla w cenie 1980 zł brutto za tonę. Podpowiadamy, gdzie i jak to zrobić.

Kto może złożyć wniosek na zakup węgla?

  • wniosek może złożyć osoba fizyczna zamieszkująca w gospodarstwie domowym położonym na terenie miasta Rzeszowa,
  • osoba, która jest uprawniona do otrzymania dodatku węglowego.
Uwaga! Mieszkańcy Rzeszowa, którzy w roku 2022 złożyli wniosek o preferencyjny zakup węgla dla gospodarstw domowych, muszą ponownie złożyć wniosek na zakup węgla na kolejny okres 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r. 

Podobnie mieszkańcy gminy Trzebownisko, którzy będą chcieli nabyć węgiel po 1 stycznia 2023 r., muszą wystąpić z nowym wnioskiem do Gminy Trzebownisko o wydanie zaświadczenia na kolejny okres 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r.

Jak i gdzie złożyć wniosek?

Wniosek można złożyć osobiście w punkcie Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Langiewicza 15, Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa zlokalizowanych w galeriach handlowych oraz Punktach Informacyjnych zlokalizowanych w budynkach Urzędu przy ul. Ofiar Getta 7 i Okrzei 1 w godzinach pracy urzędu.

Oprócz tego wniosek można przesłać drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Rzeszowa, Wydział Klimatu i Środowiska, ul. Rynek 7, 35-064 Rzeszów.

Możliwe jest również żłożenie wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej (ePUAP) opatrując wniosek kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym. WNIOSKU NIE MOŻNA ZŁOŻYĆ TELEFONICZNIE!

Co to za węgiel i gdzie go odebrać?

Węgiel dostarczany jest przez Tauron Wydobycie S.A. i pochodzi z Zakładu Górniczego Sobieski i Janina. Mieszkańcy Rzeszowa oraz Trzebowniska mogą nabyć węgiel w cenie 1980 zł brutto za tonę (cena nie obejmuje kosztów transportu indywidualnego).

Miejsce, termin odbioru węgla oraz płatność

Pracownicy MPGK będą kontaktować się telefonicznie z tymi mieszkańcami Rzeszowa i Trzebowniska, którzy złożyli i złożą wnioski oraz zostali pozytywnie zweryfikowani, w celu umówienia terminu odbioru węgla.

Miejsce odbioru: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, al. Sikorskiego 428 w Rzeszowie, w dni powszednie, od poniedziałku do środy w godz. 8:00 - 16:00, w czwartki i piątki od 9:00 do 17:00.

Węgiel można odebrać samodzielnie własnym środkiem transportu, osobiście lub przez osobę upoważnioną wskazaną we wniosku. Przy zakupie węgla należy przedstawić dokument tożsamości. Płatności można dokonać: gotówką przy odbiorze węgla lub kartą płatniczą przy odbiorze węgla.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy