Reklama

Które przejścia dla pieszych w mieście są niepotrzebne? Radni zastanawiają się nad ich usunięciem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Które przejścia dla pieszych w mieście są niepotrzebne? Radni zastanawiają się nad ich usunięciem [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na majowej sesji rady miasta, radni Rzeszowa zastanawiali się nad ilością przejść dla pieszych oraz ich lokalizacji w poszczególnych miejscach. Zdaniem m.in. przewodniczącego Andrzeja Deca, ilość przejść można rozważnie zmniejszyć, by usprawnić płynność w ruchu samochodów. Chodzi o przejście dla pieszych na ul. Cieplińskiego, a także na Krzyżanowskiego.

Radni na ostatniej sesji dyskutowali na temat przejść dla pieszych. Zdaniem kilku radnych ze stowarzyszenia Rozwoju Rzeszowa, można upłynnić ruch samochodów i zmniejszyć użycie paliwa i zanieczyszczeń likwidując w kilku miejscach przejścia dla pieszych na terenie miasta.

Przejścia dla pieszych do analizy

Radni dyskutowali nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz obowiązujących przepisach, które mówią o pierwszeństwie dla pieszych, którzy zbliżają się do "zebry". 

- Samochody muszą się co chwile zatrzymywać, co powoduje powstawanie korków. Można roztropnie zmniejszyć liczbę tych przejść, żeby ruch samochodów był bardziej płynny. Takie uwagi przekazują kierowcy. Jak samochód się zatrzymuje, a później startuje, zwiększa się zużycie paliwa i jest więcej zanieczyszczeń.

- argumentował Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

Żeby zlikwidować niektóre przejścia, potrzebna będzie wnikliwa analiza. Chodzi przecież o bezpieczeństwo mieszkańców. Jeśli przejść w danym miejscu nie brakuje, albo występują faktycznie w bardzo bliskiej odległości od siebie i nie powoduje to zagrożenia dla pieszych, można faktycznie taką opcję rozważyć. O tym wspomniał również radny Mirosław Kwaśniak.

- Wszystko trzeba dokładnie przemyśleć. Dokonać gruntownej, merytorycznej weryfikacji wszystkich istniejących przejść. Wiele z nich znajduje się w miejscach, które powodują niepotrzebne korki.

- zgodził się z Decem Mirosław Kwaśniak.

O których przejściach mowa?

Radni zwrócili uwagę na "zebrę" przy Parku Jedności Polonii z Macierzą na ulicy Cieplińskiego. Radny Dec uważa, że w okolicy znajduje się kilka przejść i likwidacja tego na wysokości parku byłaby rozsądna.

Wiceprzewodniczący rady Mirosław Kwaśniak wspominał o skrzyżowaniu przy ul. Krzyżanowskiego przy skręcie na al. Armii Krajowej. 

Zbigniew Sowa, dyrektor wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w urzędzie miasta zgodził się z przedmówcami, zapewniając, że warto się nad tymi rozważaniami pochylić. - Warto wspólnie z policją zrobić taką lustrację przejść dla pieszych. - zaproponował. 

Kancelaria prezydenta Rzeszowa ma się nad tą sprawą zastanowić. Być może wkrótce, po dogłębnej analizie dojdzie do zmian na wyżej wymienionych ulicach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy