Reklama

Ważna inwestycja drogowa w Rzeszowie. 6,5 km odcinek połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ważna inwestycja drogowa w Rzeszowie. 6,5 km odcinek połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Połączenie ul. Warszawskiej z ul. Krakowską będzie miało 6,5 km długości. To domknięcie układu drogowego na północy Rzeszowa. - Ustaliliśmy już panem marszałkiem Podkarpacia treść porozumienia i niedługo zostanie ono podpisane. To ważny krok ku potężnej inwestycji drogowej w Rzeszowie - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Trasa północna Rzeszowa docelowo będzie się składać z trzech odcinków. Dwa z nich są gotowe. Pierwszy połączył ul. Rzecha z Lubelską. Jego częścią jest most im. Tadeusza Mazowieckiego. Drugi odcinek to oddana w 2019 roku droga, która została wybudowana pomiędzy ul. Lubelską a Warszawską. Każda ma po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, rozdzielone pasem zieleni, a także chodniki i ścieżki rowerowe.

- Będzie to bardzo ważne połączenie drogowe. Po pierwsze dzięki niemu lepiej skomunikowana zostanie strefa przemysłowa Dworzysko. Po drugie będzie służyć mieszkańcom jako trzeci element trasy, która świetnie skomunikuje północ naszego miasta. Ustaliliśmy już z panem marszałkiem Podkarpacia treść porozumienia i niedługo zostanie ono podpisane. Kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie przygotowywania dokumentów przybliżających nas do realizacji tego potężnego przedsięwzięcia drogowego.

– mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Tak samo będzie wyglądał ostatni odcinek, czyli połączenie ulic Warszawskiej z Krakowską, które wynosić będzie 6,5 km. Początkowym elementem drogi będzie wiadukt nad ul. Warszawską oraz torami kolejowymi. Dalej trasa zostanie poprowadzona w kierunku zachodnim, do terenów strefy przemysłowej Dworzysko i następnie skręci w kierunku południowym i dojdzie do ul. Krakowskiej.

Dlatego, że przyszłe połączenie przebiegać będzie poza granicami miasta, władze Rzeszowa doszły do porozumienia z władzami województwa podkarpackiego. Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni zgodzili się na zawarcie porozumienia z władzami województwa. Dokument zostanie podpisany w najbliższym czasie.

Przetarg na wybór firmy, która zajmie się tym zadaniem, zostanie wkrótce ogłoszony. Ma być gotowy w ciągu 8 miesięcy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy