Reklama

Dziś nadanie imienia Tadeusza Nalepy parkowi w podrzeszowskim Zgłobniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ryszard Cieliński

Dziś nadanie imienia Tadeusza Nalepy parkowi w podrzeszowskim Zgłobniu - Zdjęcie główne

Tadeusz Nalepa na koncercie w Rzeszowie w roku 1987 | foto Ryszard Cieliński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 11 września 2022 roku odbędzie się nadanie imienia Tadeusza Nalepy Zabytkowemu Parkowi w Zgłobniu. Uroczystość zorganizowana przy spontanicznym zaangażowaniu całej lokalnej społeczności.

Tadeusz Nalepa był jednym z najwybitniejszych twórców w dziejach polskiej muzyki rozrywkowej. Nie tylko jako kompozytor, gitarzysta, wokalista i autor tekstów, ale również jako ten, który dokonał w niej znaczących artystycznych przełomów. Jest to artysta, jak mało który, związany z naszym regionem, a związki te podczas całej swoje kariery zawsze podkreślał. Wychował się w Rzeszowie, ale urodził się w Zgłobniu, w roku 1943, w rodzinie od pokoleń tutaj zakorzenionej. Jego dziadek był skrzypkiem-prymistą, znanej i popularnej zgłobieńskiej kapeli.

Na scenie z piosenkami Nalepy wystąpią dzieci z miejscowego Warsztatu Terapii Zajęciowej, Norbert Tomaka oraz uczniowie, nauczyciele ze szkoły Podstawowej w Zgłobniu wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. Całość zakończy koncert "Breakout Night".

Na uroczystość nadania imienia Tadeusza Nalepy parkowi w Zgłobniu zapraszają: Gmina Boguchwała, Lokalny Ośrodek Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu, Szkoła Podstawowa w Zgłobniu, Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale, Młodzieżowa Rada Miejska w Boguchwale, Warsztat Terapii Zajęciowej w Zgłobniu, Bank Spółdzielczy w Niechobrzu, Firma Dreweko.

Wydarzeniu będzie towarzyszył Piknik Rodzinny połączony z otwarciem boiska wielofunkcyjnego.

Godzinowy plan imprezy:

  • 13:00 - Turniej Piłki Nożnej o Puchar Sołtysa Sołectwa Zgłobień oraz Radnego Gminy Boguchwała
  • 15:30 - Animacje, gry i zabawy dla dzieci
  • 16:15 - Rozstrzygnięcie Turnieju oraz wręczenie pucharów
  • 16:30 - Uroczyste otwarcie wraz z poświęceniem boiska wielofunkcyjnego "Orlik" w Zgłobniu
  • 16:45 -Animacje, gry i zabawy dla dzieci
  • 17:45 - "Miedzy nami Jaskiniowcami" - przedstawienie teatralne w wykonaniu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zgłobniu
  • 18:00 - "Na drugim brzegu tęczy" - śpiewa Norbert Tomaka
  • 18:15 - "Rzeka dawnych dni" - piosenki Nalepy w wykonaniu uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zgłobniu, a także ich rodzin i przyjaciół
  • 19:00 - Poświęcenie oraz akt nadania imienia
  • 19:30 - "Breakout Night" - koncert
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy