Budowa ponad dwukilometrowej Wisłokostrady to jedna z największych inwestycji drogowych w historii Rzeszowa. Trasa ta połączy aleję Rejtana z ul. gen. Maczka i ma być gotowa wiosną 2026 roku. Jej koszt wyniesie prawie 170 mln zł. Jednym z jej etapów będzie budowa dwóch nowych mostów w stolicy Podkarpacia. Aktualnie trwa już rozbiórka mostu Załęskiego, który został wybudowany jeszcze w 1992 roku. Teraz, aby powstająca trasa była bardziej komfortowa, w miejscu starej przeprawy powstanie szersza droga.
W związku z pracami, zarówno most Załęski jak i odcinek ulicy Ciepłowniczej został wyłączony z ruchu. Trasa ta ma być ponownie dostępna dla kierowców pod koniec marca 2025 roku.
Jeśli chodzi o stary most - wykonano rozbiórkę nawierzchni jego jezdni. Skuta została płyta pomostu, zdemontowano belki prefabrykowane ze skrajnych przęseł. Aktualnie trwa demontaż belek na środkowym przęśle oraz wykonywane są platformy robocze pod palownice. Po zakończeniu rozbiórki rozpoczną się roboty związane z palowaniem pod nowy obiekt mostowy. Nowy most będzie miał po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach, obustronne chodniki i ścieżki rowerowe
- przekazało biuro prasowe rzeszowskiego ratusza.
Na Wisłokostradzie powstanie jeszcze jeden most, który będzie prowadził nad rzeką Młynówka. Obecnie trwają prace nad wykonaniem pali, które będą stanowić posadowienie całej przeprawy. W budowie są również drogi technologiczne wzdłuż terenu inwestycji oraz platformy robocze pod palownice, które będą bazą kolejnego etapu prac. To właśnie na nich wspierać się będzie estakada, która będzie przebiegać nad znajdującymi się tam torami kolejowymi.
Według założeń rzeszowskiego ratusza, Wisłokostrada ma sprawić, że przemieszczenie się kierowców pomiędzy południową, a północną częścią miasta będzie bardziej komfortowe. Ponadto ułatwione będzie połączenie z drogą ekspresową S19, a centrum miasta i rondo Pobitno, szczególnie w godzinach szczytu, mają być mniej zakorkowane.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.