Kolejna edycja bazarku odbyła się w parku papieskim w Rzeszowie. Wydarzenie jak zawsze organizowane było przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.
Bazarek odbywa się 2 razy w miesiącu. Raz w Boguchwale, raz w Rzeszowie. Impreza cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Mamy dużo głosów od kupujących, którzy wyrażają swoje zadowolenie z bazarku. Można zakupić tradycyjne produkty takie jak sery, wędliny, chleby przetwory, ciasta
- informują organizatorzy wydarzenia.
Miody, kwiaty, koszyki, a nawet…obrazy
Podczas bazarku każdy znajdzie coś dla siebie.
Wystawców jest zawsze około 100-150. Najlepsze jest to, że co bazarek przybywa nowych wystawców. Są nowi rękodzielnicy, producenci. Cieszy się to bardzo dobrym odzewem. Widzimy, że ten bazarek przyciąga też nowych odwiedzających. Można się zaopatrzyć w naprawdę świetne produkty, zrobić podstawowe zakupy. Ludzie coraz częściej stawiają na jakość
- przekazuje organizator.
Na bazarku można było zakupić wiele rodzajów miodów, żywy ocet jabłkowy/ szałwiowy, fasole w zalewie pomidorowej lub ziołowej, swojskie kiełbasy i wędliny.
Nie zabrakło także pysznych domowych ciast i chlebów.
Można było zakupić także naturalne produkty do pielęgnacji twarzy i ciała, na przykład naturalne mydła, różane peelingi, żel do mycia twarzy i demakijażu, kremy nawilżające
Do zakupu było również wiele rękodzieł w tym ręcznie wyszywane maskotki, czy ręcznie malowane zegary na drewnie.
„Od pola do stołu”
W obecnym świecie coraz więcej osób zwraca uwagę na to co je.
Patrzymy na to co jemy i realizujemy w tym wszystkim nasze hasło „Od pola do stołu” to znaczy bez żadnych pośredników, bezpośrednio od rolników możemy kupić dobre jakościowo produkty
- informują nas w rozmowie organizatorzy.
Dowiedzieliśmy się także, że wystawcy mają możliwość bezpłatnego wystawienia się. Jedynie muszą zgłosić się do PODR i wypełnić kartę zgłoszeniową.
Szczyt polityczny podczas bazarku
Podczas podkarpackiego bazarku w Rzeszowie można było spotkać wiele politycznych person.
Na miejscu obecny był prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który uczestniczył w rozmowach z gośćmi bazarku.
Nie zabrakło także Jolanty Kaźmierczak, radnej do sejmiku województwa Podkarpackiego. Pani Kaźmierczak jest również dyrektorką Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, którzy mieli swoje stoisko podczas wydarzenia.
Obecny był także poseł RP, Paweł Kowal.
Prezentowane produkty na bazarku na przykład swojskie wędliny, sery, miody często są postrzegane jako lepsze i zdrowsze ze względu na kilka czynników. Po pierwsze, są one często produkowane w mniejszych skalach, co może oznaczać większą kontrolę nad jakością surowców i procesów produkcji. Po drugie, lokalne produkty często są świeższe, ponieważ nie muszą pokonywać długich tras transportu. Ponadto, producenci lokalni często stosują tradycyjne metody produkcji, co może wpływać na smak i wartość odżywczą produktów. Ostatecznie, zawsze warto wspierać lokalnych producentów.
Kolejna edycja Podkarpackiego bazarku odbędzie się już za 2 tygodnie, 27 kwietnia w Boguchwale przy ulicy Suszyckich 9.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.