Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Stal Rzeszów wygrała 92. derby Rzeszowa! Resovia odpaliła fajerwerki tylko na trybunach [RELACJA, ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
104
zdjęć

foto Bartosz Leja

Sport 12 kwietnia na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej mimo późnej pory dnia było gorąco. Resovia zmierzyła się ze Stalą w ramach 27 kolejki Fortuna 1 Ligi. W 92. derbach Rzeszowa górą okazała się Stal Rzeszów, która wygrała 2:0.

92. derby Rzeszowa już za nami. Na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie zmierzyła się 11. w tabeli Stal Rzeszów oraz 16. Resovia Rzeszów.

W 9 minucie po dobrym dośrodkowaniu Sebastiana Thilla dobrą interwencją popisał się Michał Gliwa. Od początku niewielką przewagę miała Stal, która w tym spotkaniu pełniła rolę gości. Resovia często próbowała atakować lewą stroną boiska, gdzie hasał Kalechukwu Ibe-Torti. W 23 minucie po dośrodkowaniu Bukowskiego głową uderzył Prokić i niefortunna interwencja Gliwy sprawiła, że piłka przekroczyła linię bramkową. Stal prowadziła w derbach. W 28 minucie z pola karnego uderzał płasko Prokić, ale na posterunku stał golkiper Resovii. W 44 minucie dobrą akcję oskrzydlającą dał Eizenchart, który pojawił się na placu gry w miejscu kontuzjowanego Osyry. Dośrodkowywał do zamykającego Łyszczarza, ale ten minął się z piłką.

Z pewnością to Rafał Ulatowski miał mocniejszą przemowę w szatni. Resovia musiała wziąć się do roboty. W 49 minucie żółtą kartkę obejrzał Bartłomiej Ciepiela. W 52 minucie było blisko bramki samobójczej, ale dobitkę od poprzeczki wykończył Warczak i Stal prowadziła już dwiema bramkami. W 63 minucie poczuliśmy się jak 1 stycznia. Nad Stadionem Miejskim w Rzeszowie rozbłysnęły fajerwerki. Mecz na chwilę został przerwany. W 73 minucie szansę dostał Arsen Grosu, który zastąpił na boisku Jesusa Diaza. Gra w końcówce się zaostrzyła. Żółtą kartką ukarany został Urynowicz, a Stal miała dogodną sytuację z rzutu wolnego. Nic niestety z niego nie wyniknęło. Do końca spotkania obserwowaliśmy dość spory przestój w akcjach ofensywnych. Mikulec w 90 minucie posłał bardzo dobrą piłkę na głowę Ibe-Tortiego, ale zawodnik Resovii przestrzelił nad poprzeczką. Mecz zakończył się pewną wygraną Stali Rzeszów.

Resovia Rzeszów 0:2 (0:1) Stal Rzeszów (28' Prokić, 52' Warczak)

Resovia: Gliwa, Mikulec, Wasiluk, Ibe-Torti, Łyszczarz, Adamski, Bąk, Osyra, Muratović, Bukhal, Ciepiela.

Trener: Rafał Ulatowski

Stal Rzeszów: Wrąbel, Warczak, Góra, Kościelny, Oleksy, Simcak - Łyczko, Łysiak, Thill, Bukowski, Prokić, Diaz

Trener: Marek Zub