reklama
reklama

Będzie zmiana na szczycie w rzeszowskiej policji? Wniosek już u wojewody

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP Kielce

Będzie zmiana na szczycie w rzeszowskiej policji? Wniosek już u wojewody - Zdjęcie główne

insp. Jarosław Tokarczyk | foto KWP Kielce

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNa najwyższych szczeblach policji może niedługo dojść do znaczących zmian. Szefowie komend w Krakowie, Rzeszowie i Kielcach mają zostać odwołani ze swoich stanowisk. Wnioski dotyczące ich dymisji zostały skierowane do odpowiednich wojewodów. Powodem proponowanych zmian jest zarzut niewystarczającej rotacji kadrowej, a w jednym z przypadków wskazuje się na różnice w podejściu do zarządzania komendą i wizji jej dalszego funkcjonowania.
reklama

 Zmiany personalne obejmą komendy w Krakowie, Rzeszowie oraz Kielcach. Wojewodowie otrzymali już odpowiednie wnioski, w których jednym z głównych zarzutów jest niewystarczająca rotacja kadrowa. W jednym przypadku uzasadnieniem decyzji ma być odmienna wizja dotycząca sposobu zarządzania jednostką.

Wniosek u wojewody

Wojewodowie muszą jeszcze wyrazić swoją opinię na temat wniosków o odwołanie, jednak decyzja o zmianach jest już praktycznie przesądzona. Na konferencji w Warszawie minister spraw wewnętrznych i administracji, Tomasz Siemoniak, przekazał, że zmiany kadrowe w policji są inicjatywą komendanta głównego policji, który podjął decyzje o odwołaniu niektórych komendantów. Minister poinformował, że razem z ministrem Mroczkiem zostali o tym uprzedzeni. Siemoniak dodał, że wojewodowie mają prawo wyrazić swoje opinie na temat wniosków o odwołania, jednak procedura jest w toku. Zaznaczył także, że jako cywilne kierownictwo ministerstwa nie ingerują bezpośrednio w ten proces, ponieważ to komendant główny odpowiedzialny jest za dobór swoich współpracowników.

reklama

Protest policjantów i akcja „LUCYNA”

Akcja "Lucyna" miała miejsce tuż przed okresem Wszystkich Świętych i miała na celu zmniejszenie liczby dostępnych funkcjonariuszy poprzez ich skierowanie na zwolnienia lekarskie. Policjanci, korzystając z możliwości przeprowadzenia badań medycznych, robili sobie L4, co zyskało popularność pod nazwą "psia grypa". Tego rodzaju działania sprawiały, że poszczególne garnizony były zmuszone do reorganizacji swoich sił, aby zapewnić odpowiednią obsadę funkcjonariuszy w czasie zwiększonego ruchu związane z wyjazdami Polaków na cmentarze oraz podczas obchodów Święta Niepodległości. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Rzeszów24.info | codziennie nowe informacje Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama