Reklama

Aplikacja ma na celu pomoc pracownikom schroniska w prowadzeniu wykazu zwierząt

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Aplikacja ma na celu pomoc pracownikom schroniska w prowadzeniu wykazu zwierząt - Zdjęcie główne

Aplikacja jest w fazie testów użytkowych | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Student czwartego roku studiów na kierunku informatyka, Bartłomiej Hajder to twórca aplikacji „KUNDELEK – elektroniczny wykaz zwierząt”. Powstała ona w ramach inżynierskiej pracy dyplomowej studenta, pod okiem promotora dr Marka Jaszuka.

Aplikacja przeznaczona jest dla placówek, które zajmują się opieką nad zwierzętami i została stworzona w celu prowadzenia elektronicznego wykazu zwierząt przebywających w schroniskach. 


Pomysł na stworzenie aplikacji pochodzi z potrzeby schroniska Kundelek w Rzeszowie. Ministerstwo Rozwoju Rolnictwa i Wsi, które zajmuje się również schroniskami dla zwierząt, wydało rozporządzenie, z którego wynika, że schroniska powinny mieć wykaz zwierząt w formie elektronicznej, w związku z tym schronisko zgłosiło się do mojej uczelni, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, o pomoc w realizacji aplikacji pomagające w spełnieniu tych wymogów. Podjąłem się realizacji tego zadania, po uznałem, że projekt jest ciekawy, ale przede wszystkim zależało mi na tym, żeby w ramach pracy inżynierskiej stworzyć projekt, który nie zostanie “schowany do szuflady”, ale w rzeczywistości będzie komuś służył i pomagał w codziennej pracy

– mówi nam Bartłomiej Hajder, twórca aplikacji.


Forma elektroniczna pozwala na wprowadzenie dodatkowych udogodnień

Do tej pory schronisko Kundelek posiadało wykaz zwierząt w formie tradycyjnej (papierowej). Wersja elektroniczna spisu jest łatwa w obsłudze i bardzo intuicyjna, ponieważ została zmieniona tylko forma spisu, a nie jego zawartość. Do aplikacji zostały przeniesione wszystkie pola dostępne w arkuszu tradycyjnym.


W programie można przede wszystkim dodać i edytować karty zwierząt. Można wprowadzić takie informacje jak np. numer chipu, płeć zwierzęcia, zdjęcie, informacje o kastracji sterylizacji, waga, numer kojca; a także informacje o osobach, które przekazały zwierzęta do schroniska. Oprócz tego dostępna jest karta zdrowia z przebiegiem leczenia oraz wykaz spacerów. Dodatkowo karty zwierząt można wyszukiwać, a także drukować. Aplikacja posiada zabezpieczenie danych w postaci możliwości tworzenia kopii zapasowych; jest to aplikacja, wieloplatformowa, działająca na urządzeniach z systemami windows, linux oraz macOS

– uzupełnia.


Stworzona dla schroniska Kundelek


Aplikacja została stworzona na potrzeby rzeszowskiego schroniska Kundelek. Uwzględnione zostały w niej jego konkretne potrzeby, które mają ułatwić prace nad spisem zwierząt. Skonstruowana jest przy użyciu nowych technologii, jest skalowalna, co w przyszłości daje nadzieje na rozwinięcie projektu, także poza granicami Polski.

Projekt jest w fazie testów użytkowych. Program został zainstalowany w schronisku, pracownicy przeszli szkolenie, które miało na celu pokazanie jak korzystać aplikacji.
Pracownicy schroniska dodają już dane i sprawdzają jej działanie od strony użytkowej, więc jesteśmy już blisko finalizacji tego etapu i wkrótce będzie można wdrożyć ostatnie poprawki i pomyśleć nad przyszłością projektu

– dodaje Bartłomiej. 


Kilka słów o twórcy


Bartek jest studentem roku informatyki na WSIiZ ze specjalizacją Aplikacje Internetowe i Mobilne. Łączy studia z pracą zawodową jako programista aplikacji internetowych. W wolnych chwilach jest zaangażowany w społecznościach lokalnych. Pasjonuje się także muzyką.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy