Reklama

130 projektów zaakceptowanych do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Niedługo ruszy głosowanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

130 projektów zaakceptowanych do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Niedługo ruszy głosowanie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 9 milionów złotych zostanie przeznaczonych na projekty w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok. Do RBO wpłynęło 150 projektów, z czego 130 zostało zaakceptowanych. Od 7 lipca można było zgłaszać projekty ogólnomiejskie, oraz osiedlowe. Kolejny krok, zgodnie z harmonogramem to ich weryfikacja oraz opiniowanie przez Komisję. Ostateczne głosowanie nad zgłoszonymi projektami rozpocznie się 5 września.

Koncerty, place zabaw, wybiegi dla psów, zielone tereny z meblami miejskimi - pomysłów jest mnóstwo. Mieszkańcy Rzeszowa co roku składają coraz więcej projektów, z czego zadowolony jest Konrad Fijołek, prezydent miasta - Bardzo, bardzo dziękuję za zaangażowanie, za to serce dla miasta i do zobaczenia we wrześniu, kiedy będziemy ubiegać się o głosy mieszkańców. 

Kwota przeznaczona na Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2023 rok wynosi 9 000 000 zł, co stanowi 0,52 % wykonania wydatków budżetu Miasta Rzeszowa za 2021 rok.

Wysokość środków przeznaczonych na poszczególne Kategorie projektów RBO:

  • 2 000 000 zł na projekty z Kategorii I - budowa, modernizacja lub remont infrastruktury miejskiej;
  • 6 000 000 zł na projekty z Kategorii II - budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej;
  • 1 000 000 zł na projekty z Kategorii III - działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.
Harmonogram prac prezentuje się następująco: (źródło: rbo.erzeszow.pl)

W wyniku głosowania w poprzednich edycjach RBO w mieście zrealizowanych zostało 300 projektów. Powstały m.in. Park Papieski, Street Workout Park na bulwarach nad Wisłokiem, tereny rekreacyjne w rejonie ulic Bieckiej i Odrzykońskiej, park przy ul. Bł. Karoliny, czy pumptrack na osiedlu Baranówka.

Publikacja listy projektów po ocenie została zaplanowana, zgodnie z obowiązującym harmonogramem Rzeszowskiego Budżetu obywatelskiego, na 22 sierpnia 2022 r. Wtedy też, do 29 sierpnia 2022 r.,  będziecie mieli czas na wnoszenie odwołań do ewentualnych odrzuconych projektów. Ich rozpatrywanie potrwa do 2 września. Głosowanie na ostateczną listę projektów potrwa od 5 września do 7 października. - czytamy na Facebookowej stronie RBO.

O tym jakie projekty dostępne będą do głosowania poinformujemy 22 sierpnia. Zapraszamy do śledzenia akcji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy