Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Wysoka porażka Stali Rzeszów z Arką Gdynia. „Żurawie” kończyły mecz w dziesiątkę - Zdjęcie główne

Dotkliwa porażka piłkarzy Stali Rzeszów | foto Bartosz Leja

SportWysoka porażką zakończył się dla Stali Rzeszów mecz 21. kolejki piłkarskiej Fortuna 1. Ligi. W wyjazdowym spotkaniu podopieczni trenera Marka Zuba ulegli Arce Gdynia aż 5:1.

Choć faworytem meczu byli piłkarze z Gdyni, to jako pierwsi do siatki gości trafili rzeszowianie. Jeszcze w 13. minucie w polu karnym faulowany był Patryk Warczak, jednak sędzia potrzebował do zanalizowania tej sytuacji kilku minut spędzonych przy systemie VAR. Ostatecznie w 18. minucie rzut karny wykorzystał Sébastien Thill.

Warto jednak podkreślić, że od początku meczu to Arka dyktowała warunki i była stroną zdecydowanie przeważającą. Gospodarze dopięli swego w 36. minucie spotkania. Właśnie wtedy piłka dośrodkowana z rzutu rożnego przez Dawida Gojnego trafiła na głowę Martina Dobrotki, a ten skierował ją do siatki. Po wyrównaniu gdynianie nie zamierzali się zatrzymywać i już w drugiej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy wyszli na prowadzenie. Kolejne dośrodkowanie Gojnego z bocznej części boiska wykorzystał Karol Czubak, który zdobył bramkę strzałem głową.

Początek drugiej części spotkania przyniósł odmianę gry Stali Rzeszów, która nieco odważniej starała się zaatakować gospodarzy. To jednak na niewiele się zdało. Już w 64. minucie po kilku zmianach przeprowadzonych przez trenera Wojciecha Łobodzińskiego gdynianie powiększyli przewagę i obnażyli słabą grę rzeszowian w powietrzu. Kolejną bramkę głową zdobył Czubak.

Sytuacja rzeszowian skomplikowała się jeszcze bardziej w 66. minucie, kiedy po brutalnym faulu na Tornike Gaprindashvilim czerwoną kartkę otrzymał Milana Simcak. Arka wykorzystała przewagę jednego zawodnika już w 78. minucie. Najpierw dośrodkowanie w pole karne wybił jeszcze Gerard Bieszczad, jednak podczas jego powrotu do bramki celnym strzałem pokonał go Alassane Sidibe. Pogrom dopełnił w 88. minucie Hubert Turski, który wykończył akcję gospodarzy strzałem w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Arka Gdynia – Stal Rzeszów 5:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Thill 18’ karny, 1:1 Dobrotka 36’, 2:1 Czubak 45’+2., 3:1 Czubak 64’, 4:1 Sidibe 78’, 5:1 Turski 88’.

Arka: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny, Gol (74' Borecki), Milewski, Skóra (63' Lipkowski), Adamczyk (63' Gaprindaszwili), Kobacki (75' Sidibe), Czubak (82'. Turski). Trener: Wojciech Łobodziński.

Stal: Bieszczad – Warczak, Kościelny, Góra, Simcak, Łysiak (81' Kądziołka), Bukowski (71' Diaz), Thill, Łyczko (46' Wachowiak), Salamon (46'. Da Silva), Prokić. Trener: Marek Zub.