Autor: | Zdjęcie: Asseco Resovia Rzeszów / Facebook

Asseco Resovia Rzeszów w półfinale siatkarskiej PlusLigi! - Zdjęcie główne

Asseco Resovia Rzeszów w półfinale siatkarskiej PlusLigi! | foto Asseco Resovia Rzeszów / Facebook

Sport Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zwyciężyli w trzecim trzecim ćwierćfinałowym spotkaniu fazy play-off a PSG Stalą Nysa i awansowali do półfinału PlusLigi.

Dwa pierwsze mecze rozgrywane w Hali Podpromie w Rzeszowie przyniosły zdecydowana przewagę gospodarzy, którzy we wcześniejszych spotkaniach dwukrotnie wygrywali 3:0. Pierwszy set zmagań w Nysie przyniósł jednak niespodziankę. Po wyrównanym początku faworyci oddalili się gospodarzom z Nysy na pięć punktów (12:17), głównie dzięki świetnej zagrywce Jana Kozamernika i skutecznym blokom. Kiedy było 22:24 wydawało się, że Asseco Resovia nadał nie straci w ćwierćfinale seta. To jednak siatkarze PSG Stali zdobyli cztery punkty z rzędu i objęli prowadzenie w meczu.

W drugim secie podopieczni trenera Giampaolo Medeia znowu odskoczyli rywalom (8:12) i ponownie była to duża zasługa Kozamernika. Tym razem nie pozwolili sobie na rozluźnienie i błędy i pewnie dowieźli kilkupunktowe prowadzenie do końca. Zwycięstwo w tej partii (19:25) zapewnił im atak Toreya DeFalco.

To właśnie ten siatkarz nadawał rytm punktującym rzeszowianom także w trzeciej odsłonie meczu. Obok DeFalco dobrze w ataku spisywał się także Maciej Muzaj oraz blokujący Jakub Kochanowski. Prowadzenie gości rosło i w pewnych momentach seta wynosiło kolejno 10:18 oraz 13:23. W końcówce nastąpiło co prawda lekkie rozluźnienie, jednak przewaga wystarczyła do tego, aby Kochanowski zakończył trzeciego seta przy wyniku 20:25. Było już 1:2 i Asseco Resovia była o krok od półfinału.

Czwarta partia była już popisem siatkarzy z Rzeszowa, u których błyszczał nie kto inny jak DeFalco, który później został zresztą wybrany MVP spotkania. Zbliżając się do końcowego rozstrzygnięcia Resovia prowadziła 3:7, 4:10 oraz 9:14. Zwycięstwo 1:3 w setach przypieczętował Jakub Bucki.

PSG Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (26:24, 19:25, 20:25, 18:25)

SkładyStal: Zerba, Kwasowski, El Graoui, Jankowski, Szczurek, Ben Tara, Biniek (libero) oraz Buszek, Kramczyński, Gierżot, Żukouski, Miyaura

Resovia: Drzyzga, Cebulj, DeFalco, Kochanowski, Kozamernik, Muzaj, Zatorski (libero) oraz Kędzierski, Bucki, Borges