Resovia wraca do strefy spadkowej. Wpadka u siebie z Chrobrym Głogów [RELACJA]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Resovia wraca do strefy spadkowej. Wpadka u siebie z Chrobrym Głogów [RELACJA] - Zdjęcie główne

Resovia przegrała u siebie z Chrobrym Głogów w 15 kolejce Fortuna 1 Ligi. | foto Bartosz Leja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportNie było to udane popołudnie w wykonaniu podopiecznych Mirosława Hajdo. "Pasy" były faworytem przed tym spotkaniem, ale to przyjezdzni okazali się górą i wygrali skromnie 1:0. Resovia tym samym wróciła do strefy spadkowej, w której przed 15 kolejką byli gracze Chrobrego.

Resovia po niezłym meczu pucharowym z Jagiellonią przystąpiła w niedzielę do dużo prostszego zadania. Trzeba było na Stadionie Miejskim w Rzeszowie pokonać kiepsko spisujący się klub z Głogowa. Chrobry przyjeżdżał do Rzeszowa jako zespół z miejsca zagrożonego spadkiem. Po trzech porażkach z rzędu odbudowali się tydzień temu, wygrywając ze Zniczem i dziś dopisali kolejne 3 punkty, które pozwoliły oddalić się od "czerwonej" strefy.

Podopieczni Mirosława Hajdo przeważali od początku w posiadaniu piłki, cierpliwie konstruując akcje ofensywne. Chrobry nastawiony był na grę z kontry i udanie wychodziło to graczom trenera Plewni. Resovii brakowało zdecydowania, czym bliżej było do pola karnego, którego strzegł Damian Węglarz. Chrobry skutecznie przerzucał piłkę z obrony do ataku, dwukrotnie zmuszając Michała Gliwę do interwencji. W 35 minucie żółtą kartkę obejrzał Karol Chuchro.

Trener Hajdo postanowił reagować na przebieg pierwszej połowy i od razu wprowadził dwóch zawodników, którzy mieli rozbujać ofensywę. Z boiska zeszli Kamil Mazek i Radosław Kanach, a zameldowali się Adrian Łyszczarz i Kalechukwu Ibe-Torti. 6 minut później dobrze odnalazł się Mateusz Ozimek, który strzelił bramkę, jak się okazało, dającą 3 punkty swojemu zespołowi. Resovia rzuciła się do ataku, przeważała, ale brakowało strzałów na bramkę. Dużo pudłował gracze Reski, a Chrobry był konkretny, czterokrotnie w drugiej połowie trafiając w światło bramki.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednobramkową przewagą Chrobrego Głogów. To zwycięstwo pozwoliło zespołowi Piotra Plewni na opuszczenie strefy spadkowej i wpuszczenie tam Resovii Rzeszów. Chrobry pierwszy raz w tym sezonie wygrał na wyjeździe.