Sensacja w Rzeszowie. Resovia zagrała z liderem PKO BP Ekstraklasy. I wygrała!

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Sensacja w Rzeszowie. Resovia zagrała z liderem PKO BP Ekstraklasy. I wygrała! - Zdjęcie główne

Sensacja w Rzeszowie! Resovia eliminuje z Pucharu Polski Lecha Poznań. | foto Michał Toś

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportDrugoligowa Resovia zagrała z ekstraklasowym Lechem Poznań w ramach I rundy Pucharu Polski. Resovia w tym meczu prowadziła już od 16 minuty i zwyciężyła ostatecznie 1:0. To prawdziwa sensacja w Rzeszowie, bo Lech jest aktualnie najlepszą drużyną w Polsce, liderem PKO BP Ekstraklasy.

Resovia Rzeszów po spadku do 2 ligi skazywana była na pożarcie w meczu z liderem PKO BP Ekstraklasy. Lech Poznań, co prawda głównie zmiennikami, to nadal mocny zespół, który miał się tutaj przejechać po piłkarzach trenera Żukowskiego. Również Resovia przystąpiła do tego spotkania w rezerwowym składzie.

Od początku oglądaliśmy ciekawe, ofensywne spotkanie. Dużo akcentów z jednej i drugiej strony. W 7 minucie doskonale w sytuacji sam na sam interweniował Bednarek, ale już w 16 minucie świetna kontra Resovii zakończyła się mierzonym strzałem pod poprzeczkę Maksymiliana Hebla i płka zatrzepotała w siatce, dając prowadzenie Resovii. Lech próbował odrobić straty, ale nieskuteczny był Szymczak, a i słabe decyzje z przodu podejmował Fiabema. W 37 minucie były reprezentant Iranu Gholidazeh uderzył celnie z rzutu wolnego, ale pewnie interweniował Gliwa.

Resovia w pierwszej połowie dyktowała tempo gry, ale przed nimi było ciężkie zadanie - utrzymać prowadzenie z liderem Ekstraklasy. Już w 48 minucie po uderzeniu Adamskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Resovia mogła prowadzić już 2:0. W 50 minucie tak zwaną "setkę" zmarnował Joel Pereira, kiedy to z bardzo dobrego miejsca w polu karnym uderzył w poprzeczkę. W 56 minucie żółtą kartką po przerwaniu kontry ukarany został środkowy pomocnik Lecha Filip Jagiełło. Lech naciskał, ale dośrodkowania w pole karne były kiepskie.

W 82 minucie rzut wolny Joela Pereiry fatalnie wykonany. Resovia niemal wszystkimi zawodnikami zaczęła się już tylko bronić. Resovia próbowała jeszcze atakować, agresywnie doskakiwała do rywali. Wynik w 90 minucie nadal wskazywał na 1:0. Sędzia doliczył 6 minut. Jeszcze rzut wolny Lecha, ale skuteczna interwencja Gliwy. Resovia mecz kończy w dziewiątkę, po dwóch czerwonych kartkach.

Sędzia gwiżdże, koniec meczu. Rzeszowianie wygrywają! Sensacja przy Hetmańskiej!

Resovia Rzeszów 1:0 (1:0) Lech Poznań

16' Hebel - 1:0