Fortuna 1 Liga: Stal odwróciła losy meczu i rozgromiła Odrę Opole [RELACJA]

Autor: | Zdjęcie: stalrzeszow.pl

Fortuna 1 Liga: Stal odwróciła losy meczu i rozgromiła Odrę Opole [RELACJA] - Zdjęcie główne

Stal Rzeszów wygrała w 14 kolejce z Odrą Opole 4:2 | foto stalrzeszow.pl

Sport Stal Rzeszów po dwóch ligowych spotkaniach bez zwycięstwa wstąpiła ponownie na zwycięską ścieżkę. W 14 kolejce Fortuna 1 Ligi zespół Daniela Myśliwca zwyciężył na własnym stadionie 4:2 z Odrą Opole. Rzeszowianie ponownie zbliżyli się w tabeli do miejsca barażowego.

Stal była faworytem niedzielnego spotkania, jeśli popatrzyliśmy na tabelę i porównali formę obu drużyn na przestrzeni całego sezonu. Odra walczy o ligowy byt i koniecznie musi zacząć punktować, gdyż aktualnie zajmują oni miejsce spadkowe. W pięciu ostatnich kolejkach zwyciężyli zaledwie jedno spotkanie, trzykrotnie doznając porażki i raz remisując. Drużyna trenera Plewni nie znalazła jednak 16 października recepty na biało-niebieskich. Zawodnicy z Hetmańskiej dopisali cenne trzy punkty na swoje konto, udowadniając, że bardzo mocni czują się na własnym stadionie.

Już na starcie spotkanie nie układało się po myśli rzeszowian. W 23 minucie spotkania pewnie rzut karny wykorzystał Rafał Niziołek. Odra odtąd wyszła na prowadzenie, a Stal musiała się spiąć po ospałym początku. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce (60% posiadania), ale mieli problemy z oddaniem celnego strzału na bramkę Artura Halucha, który dziś zadebiutował w bramce opolan. Obydwie drużyny otrzymały po żółtym kartoniku. Otrzymali je Paweł Oleksy za zagranie ręką w polu karnym oraz Maciej Urbańczyk - w 11 i 22 minucie spotkania. Przed upłynięciem dwóch kwadransów drogę do bramki odnalazł Łukasz Góra, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie. Obrońca Stali doprowadził do wyrównania i odtąd mecz zaczął nam się od nowa.

Stal rozkręcała się z minuty na minutę. Coraz pewniej poruszali się z piłką na połowie przeciwnika. Dużo z ich strony oglądaliśmy akcji oskrzydlających, piłka chodziła od prawej do lewej i od lewej do prawej. Przeważały jednak strzały, które mijało światło bramki. Zbyt dużo agresji pojawiło się w grze biało-niebieskich. W 38 minucie ukarany żółtą kartką został Dawid Olejarka, a dwie minuty później tę samą karę otrzymał Bartosz Wolski. Arbiter zakończył pierwszą część spotkania przy stanie remisowym.

Kibice wrócili na swoje krzesełka, a cztery minuty później cieszyli się z objęcia prowadzenia przez swoją drużynę. Po podaniu Damiana Michalika bramkę nr 4 w bieżącym sezonie zdobył Andreja Prokić. Wcześniej kolejne żółtko w szeregach gospodarzy obejrzał Bartłomiej Poczobut. W 58 minucie na boisku zameldował się były skrzydłowy reprezentacji Polski Maciej Makuszewski, który zmienił Konrada Nowaka. Na boisku zameldował się także Jakub Szrek, który zastąpił Antoniego Klimka. Biało-niebiescy w dalszym ciągu byli stroną dominującą, choć Odra w drugiej połowie dwukrotnie oddała strzał na bramkę Przemysława Pęksy, który pewnie interweniował w obu przypadkach.

W 70 minucie kolejny raz na stadionie zapanowała wrzawa. Ponownie piłkę do siatki skierował Prokić i Stal była już na doskonałej drodze do zatrzymania u siebie trzech punktów. Niestety dwie minuty później agresywna gra musiała znaleźć odzwierciedlenie w postaci czerwonej kartki. Drugi żółty kartonik i w konsekwencji do szatni odesłany został Franciszek Polowiec. Nie zatrzymało to jednak Stali i podopieczni trenera Myśliwca za chwile podwyższyli prowadzenie. Rzut karny na bramkę zamienił Piotr Głowacki. W końcówce kontaktową bramkę zdobył dla gości  Bartosz Guzdek i ustalił wynik spotkania.

FORTUNA 1 LIGA: 14 KOLEJKA - STAL RZESZÓW 4:2 (1:1) ODRA OPOLE

0-1 23' Niziołek (rz.karny)