Autor: | Zdjęcie: KS DevelopRes Rzeszów FB

Fatalny weekend rzeszowskiej siatkówki. Developres bez wygranego seta w meczu z ŁKS Łódź [RELACJA] - Zdjęcie główne

Nie był to szczęśliwy weekend dla naszych siatkarskich ekip | foto KS DevelopRes Rzeszów FB

Sport Po dotkliwej porażce Asseco, kibice z wiarą przybyli w niedzielny wieczór do hali Podpromie dopingować aktualne liderki tabeli. Developresowi Bella Dolinie Rzeszów udzieliła się dyspozycja męskiej drużyny i również, mimo że zespół był faworytem, przegrał spotkanie 0:3. Zdecydowanie nie był to szczęśliwy weekend dla naszych ekip.

Do niedzielnego starcia z mocną drużyną z Łodzi "Rysice" przystąpiły po porażce w Lidze Mistrzyń. Francuskie Cannes okazało się lepsze od Developresu wygrywając 3:0 i dziś przyszedł moment na rehabilitacje i potwierdzenie ligowej dominacji. Coś jednak wyraźnie jest nie tak, jak powinno, bo zespół kolejny raz nie wygrał nawet jednego seta, przyjmując kolejną porażkę 0:3.

Łodzianki pewnie wygrały pierwszego seta, który rozpoczął się od serii wygranych akcji i wyniku 3:8. Gospodynie próbowały odrobić i nawet zbliżyły się do remisu po 11, ale wtedy celnie zapunktował ŁKS i do końca seta już nie wypuścił przewagi. Podopieczne Alessandro Chiappiniego nie straciły koncentracji do końca, wygrywając 19:25.

Druga odsłona nie odmieniła gry naszych zawodniczek. Zaczęło się po 11 i zawodniczki wymieniały się cios za cios, oscylując długo wokół remisu. W końcówce jednak znów moc pokazały przyjezdne, które odskoczyły na 17:21 i do końca utrzymały wynik na swoją korzyść - 20:25.

Trzeci set to wreszcie dobre momenty, które przywróciły wiarę. Rzeszowianki grały odważnie i punktowały, zyskując przewagę od początku seta. Na tablicy wyświetlił się wynik 15:14 i wtedy dobry moment załapały "Rysice" odskakując na cztery punkty. Końcówka również była dobra i wtedy nastąpiła przedziwna sytuacja. Od stanu 23:19, gdzie wydawało się, że kibice na hali zobaczą jeszcze przynajmniej jeden set, a dawał on nadzieję na tie-breaka, Łodzianki zaczęły punktować...pięć punktów z rzędu. Zrobiło nam się 23:24 i piłkę meczową miał zespół ŁKS-u. Po skutecznym ataku Valentiny Diouf set 25:27 zakończył spotkanie.

MVP: Kamila Witkowska

Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (19:25, 20:25, 25:27)

Developres: Katarzyna Wenerska, Ann Kalandadze, Magdalena Jurczyk, Gabriela Orvosova, Jelena Blagojevic, Weronika Centka – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Julia Bińczycka, Izabella Rapacz, Weronika Szlagowska, Anna Obiała.

Trener: Stéphane Antiga

ŁKS: Aleksandra Gryka, Roberta Ratzke, Lana Scuka, Kamila Witkowska, Valentina Diouf, Zuzanna Górecka – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Anastazja Hryszczuk, Angelika Gajer, Natalia Dróżdż, Julita Piasecka.

Trener: Alessandro Chiappini.