Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nieokreślonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać będzie można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez sztaby.
Walka z sepsą celem zbiórki
Jurek Owsiak ogłosił cel zbiórki, którym jest walka z sepsą. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc.
Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Cel akcji został ogłoszony na równo 109 dni przed Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zaangażowanie wolontariuszy
Wolontariuszem może zostać każdy - bez względu na wiek i doświadczenie. Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki oraz identyfikator.
- Będziemy zbierać fundusze na walkę z sepsą, a dokładniej na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii i wirusów, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. Zagra z nami 1650 Sztabów w 24 krajach na całym świecie!
- informuje sztab WOŚP w Rzeszowie
- Przyznam, że od zawsze wspierałam Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ale dopiero pierwszy raz zdecydowałam się zostać czynną wolontariuszką. Fajnie jest wejść w Nowy Rok z uczuciem niesienia dobra. Dołączając do WOŚP wiem, że dokładam cegiełkę do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. To przynosi ogromną satysfakcję, czuje, że robię wtedy coś wielkiego.
- mówi Sylwia Dziama, wolontariuszka.
Obecnie pracują w sztabie nad programem, aby dzień Finału był radosny i ciekawy, aby można było wspólnie poczuć klimat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i razem zrobić coś wspaniałego w tym ważnym dniu.
WOŚP już nie tylko online
Ostatnie dwa lata działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w większości odbywała się drogą internetową. Jak nie trudno sobie przypomnieć, rząd wprowadził restrykcje i obostrzenia, które przez dwa lata obowiązywały w naszym kraju. W 2021 roku finał odbywał się praktycznie w całości online, przed monitorami komputerów i telefonów. Widzowie mogli oglądać transmisję na żywo z licytacjami, wywiadami oraz występami różnych artystów.
Ubiegłoroczny finał WOŚP odbywał się w formule hybrydowej przez niesprzyjające warunki atmosferyczne. Z powodu ostrzeżeń przed poteżnymi podmuchami wiatru, na Rynku nie została rozstawiona scena. Dostępna była natomiast transmisja online z Fire Show, czyli "Światełka do nieba" - które na żywo można było obejrzeć na rzeszowskim Rynku.
W 2022 roku suma, która całościowo trafiła na konto Wielkiej Orkiestry to 224 376 706 zł 35 gr.
O przygotowaniach miasta Rzeszowa do 31. Finału WOŚP będziemy informować na bieżąco.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.