Reklama

31. edycja WOŚP Rzeszów 2023. Co wiemy o akcji?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso/WOŚP

31. edycja WOŚP Rzeszów 2023. Co wiemy o akcji? - Zdjęcie główne

31. Finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia 2023 roku | foto Korso/WOŚP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Pomagamy 31. Finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. Jurek Owsiak oficjalnie ogłosił cel zbiórki 31. Finału. Będzie nim zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.

Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nieokreślonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać będzie można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez sztaby.

Walka z sepsą celem zbiórki

Jurek Owsiak ogłosił cel zbiórki, którym jest walka z sepsą. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc.

Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Cel akcji został ogłoszony na równo 109 dni przed Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zaangażowanie wolontariuszy

Wolontariuszem może zostać każdy - bez względu na wiek i doświadczenie. Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki oraz identyfikator.

- Będziemy zbierać fundusze na walkę z sepsą, a dokładniej na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii i wirusów, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. Zagra z nami 1650 Sztabów w 24 krajach na całym świecie! 

- informuje sztab WOŚP w Rzeszowie

- Przyznam, że od zawsze wspierałam Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ale dopiero pierwszy raz zdecydowałam się zostać czynną wolontariuszką. Fajnie jest wejść w Nowy Rok z uczuciem niesienia dobra. Dołączając do WOŚP wiem, że dokładam cegiełkę do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. To przynosi ogromną satysfakcję, czuje, że robię wtedy coś wielkiego. 

- mówi Sylwia Dziama, wolontariuszka.

Obecnie pracują w sztabie nad programem, aby dzień Finału był radosny i ciekawy, aby można było wspólnie poczuć klimat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i razem zrobić coś wspaniałego w tym ważnym dniu.

WOŚP już nie tylko online

Ostatnie dwa lata działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w większości odbywała się drogą internetową. Jak nie trudno sobie przypomnieć, rząd wprowadził restrykcje i obostrzenia, które przez dwa lata obowiązywały w naszym kraju. W 2021 roku finał odbywał się praktycznie w całości online, przed monitorami komputerów i telefonów. Widzowie mogli oglądać transmisję na żywo z licytacjami, wywiadami oraz występami różnych artystów. 

Ubiegłoroczny finał WOŚP odbywał się w formule hybrydowej przez niesprzyjające warunki atmosferyczne. Z powodu ostrzeżeń przed poteżnymi podmuchami wiatru, na Rynku nie została rozstawiona scena. Dostępna była natomiast transmisja online z Fire Show, czyli "Światełka do nieba" - które na żywo można było obejrzeć na rzeszowskim Rynku.

W 2022 roku suma, która całościowo trafiła na konto Wielkiej Orkiestry to 224 376 706 zł 35 gr.

O przygotowaniach miasta Rzeszowa do 31. Finału WOŚP będziemy informować na bieżąco.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy