Na miejscu nie brakowało atrakcji przede wszystkim dla najmłodszych, a cała impreza miała wydźwięk zarówno ekologiczny, jak i edukacyjny. Swoje stoiska zaproponowały m.in. Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości, Frac, BOO Organizacja Odzysku Opakowań i Odpowiedzialności Producenta S.A., Fundacja Pustelnia, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, Stowarzyszenie EKOSKOP, Rzeszowski Dom Kultury, Fly Park, a także Rzeszowska Rada Seniorów.
W programie znalazło się wiele atrakcji, w tym ekologiczne zabawy animacyjne, warsztaty z wykorzystaniem materiałów naturalnych ze środowiska naturalnego, a także gry i konkursy przyrodnicze. Była to też znakomita okazja do nabycia wiedzy w zakresie segregacji odpadów oraz praktycznego wykorzystania ekologicznych idei w codziennym życiu. Rzeszowianie i przyjezdni mieli też okazję spróbować świeżej wody oraz miodu z pasieki Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Nie brakowało również owoców i innych zdrowych przekąsek. Jedną z ciekawszych atrakcji były również punkty adopcji roślin, w których każdy chętny mógł przygarnąć jedną roślinkę. Wśród proponowanych były goździki, pelargonie, aksamitki oraz bluszcze.
Co roku spotykamy się w Parku Papieskim, żeby wspólnie zrobić najpożyteczniejszą rzecz jaką można zrobić dla swojego miasta, dzieci, przyjaciół i sąsiadów, czyli posadzić drzewa oraz zwiększyć liczbę zieleni w naszym mieście. I robimy to razem. Ważne jest, żeby w naszym mieście tworzyć przestrzenie, które będą sprzyjać temu, żeby chciało się wychodzić z domów. Przy okazji spotykamy się, uśmiechamy, nawiązujemy relację i się poznajemy. Jeżeli takie relacje są realizowane na terenach zielonych, które w życiu miasta są najważniejsze, tym lepiej
- powiedział prezydent Konrad Fijołek. Przypomniał również o realizowanych projektach nowych parków i ogrodów kieszonkowych na terenie Rzeszowa i zapowiedział, że już wkrótce bardziej otwarte staną się rzeszowskie lasy. Wspomniał szczególnie o terenach leśnych na Załężu, Budziwoju, Słocinie i Matysówce.
Skwery, parki, ogrody, ogrody kieszonkowe, ścieżki ekologiczne, place zabaw i lasy tworzą mapę zieleni w naszym mieście. Co roku będziemy ją rozbudowywać
- podkreślił. Następnie wraz z zebranymi, w tym z dziećmi wspólnie posadził kilkanaście dębów błotnych, które od tego czasu będą w stałym krajobrazie Parku Papieskiego w Rzeszowie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.