reklama
reklama

Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega. Uważajcie na fałszywe maile ws. zwrotu podatków. Jak wyglądają?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega. Uważajcie na fałszywe maile ws. zwrotu podatków. Jak wyglądają? - Zdjęcie główne

Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega. Uważajcie na fałszywe maile ws. zwrotu podatków | foto Pexels

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PodkarpacieJak poinformowała w ostatnich dniach Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie, w ostatnich dniach do Ministerstwa Finansów docierały informacje o fałszywych mailach, które otrzymywali internauci. Miały one dotyczyć zwrotu podatku, jednak w rzeczywistości mogły doprowadzić do wyłudzenia danych.
reklama

Podejrzane wiadomości dotarły do pewnej grupy osób, które zgłosiły sprawę odpowiednim służbom. Oficjalne komunikaty w tej sprawie wydało już Ministerstwo Finansów oraz Krajowa Administracja Skarbowa oraz wojewódzkie oddziały tej instytucji.

Wiadomości mailowe docierające do internautów z adresu refundacja@puesc-pl.eu miały zawierać prośbę o zeskanowanie załączonego kodu QR, który miał ułatwić odebranie zawrotu podatku. W rzeczywistości, maile te nie zostały wysłane ani przez urzędników ze wspomnianego ministerstwa, ani przez przedstawicieli KAS, czyli właściciela Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (puesc.gov.pl).

reklama

„Otwieranie linków lub załączników a także skanowanie kodów QR zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazanie naszych danych nieuprawnionym osobom. Apelujemy o nieotwieranie linków i załączników oraz nie skanowanie kodów QR z e-maili od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości” – apeluje Krajowa Administracja Skarbowa.

Ponadto na oficjalnej stronie PUESC możemy przeczytać, że prawidłowe adresy, z których są wysyłane automatyczne wiadomości do użytkowników zawierają w nazwie @puesc.mf.gov.pl lub @mf.gov.pl. Przykładami są adresy: centralna.rejestracja@mf.gov.pl, pomoc.informatyczna@mf.gov.pl, sent@mf.gov.pl, czy no-reply@puesc.mf.gov.pl.

reklama

Poniżej podejrzany mail, który mieli ostatnio dostawać internauci.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama