Reklama

Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci? 13 kwietnia w Centrum Innowacji Miejskich bezpłatne warsztaty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci? 13 kwietnia w Centrum Innowacji Miejskich bezpłatne warsztaty - Zdjęcie główne

Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci. 13 kwietnia w Centrum Innowacji Miejskich bezpłatne warsztaty | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Już 13 kwietnia w Centrum Innowacji Miejskich odbędzie się spotkanie z cyklu #ISSAPolskaRzeszow, mające na celu przybliżenie nam zasad cyberbezpieczeństwa.

W obecnych czasach, kiedy wiele ważnych spraw załatwiamy w sieci, warto mieć świadomość o czyhających tam zagrożeniach. Codziennie wykonujemy bankowe przelewy i nawet nieświadomie pozostawiamy w internecie wiele danych dotyczących nas samych. Dlatego też powinniśmy być gotowi, aby odpowiednio reagować i zabezpieczać zarówno nasze pieniądze, jak i dane osobowe, ponieważ niektórzy tylko czekają na chwilę naszej nieuwagi.

13 kwietnia o godzinie 17:00 w Centrum Innowacji Miejskich w Rzeszowie odbędzie się spotkanie ze specjalistami Stowarzyszenia ISSA Polska, którzy podzielą się swoją wiedzą i dobrymi praktykami w zakresie cyberbezpieczeństwa. W ramach tego przedsięwzięcia przewidziana jest prezentacja, dyskusja otwarta o ochronie danych, analizie ryzyka i świadomości zagrożeń, a także specjalistyczne warsztaty. W najbliższy czwartek będziemy mieć również okazję poznać EDR (Endpoint Detection and Response), czyli narzędzie umożliwiające "wykrywanie i reagowanie na nowoczesne i nieznane zagrożenia oraz zwiększające zasięg security".

Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy zarejestrować się TUTAJ. Warto podkreślić, że jest ono darmowe i dla zarejestrowanych – ogólnie dostępne.

„Celem "ISSA Polska - Stowarzyszenie do spraw Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych" jest krzewienie wiedzy na temat bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz promowanie zasad i praktyk, które zapewniają poufność, integralność, niezaprzeczalność i dostępność zasobów informacyjnych, a także promowanie i rozwój swoich członków poprzez podnoszenie ich umiejętności zawodowych związanych z ochroną systemów informacyjnych, a w szczególności poprzez: dostarczanie wiedzy związanej z tematyką szeroko pojętego bezpieczeństwa systemów informacyjnych, edukację i promowanie standardów dotyczących bezpieczeństwa systemów informacyjnych, opiniowanie wydarzeń i rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz propagowanie potrzeby bezpieczeństwa systemów informacyjnych” – czytamy na stronie www. issa.org.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy