reklama

Festiwal Wolności Twórczej 2022. Koncert 10-osobowego zespołu pod wodzą Bernarda Maseli w piątek w Wojewódzkim Domu Kultury

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Festiwal Wolności Twórczej

Festiwal Wolności Twórczej 2022.  Koncert 10-osobowego zespołu pod wodzą Bernarda Maseli w piątek w Wojewódzkim Domu Kultury - Zdjęcie główne

Koncert 10-osobowego zespołu pod wodzą Bernarda Maseli w piątek w WDK | foto Festiwal Wolności Twórczej

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Imprezy Stowarzyszenie Podkultura wraz z Miastem Rzeszów zaprasza na 3 edycję Festiwalu Wolności Twórczej, którego głównym wydarzeniem będzie spektakularny koncert 10-osobowego zespołu pod wodzą Bernarda Maseli, prezentującego materiał z płyty "Drifter" wydanej w prestiżowej serii Polish Jazz Masters.
reklama

Festiwal Wolności Twórczej 2022 – Bernard Maseli – „Drifter live”. W sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury, 28 października wystąpi zespół w składzie:

  • Bernard Maseli – wibrafon elektryczny, kalimba
  • Beata Przybytek – śpiew
  • Wojciech Myrczek- śpiew
  • DJ Eprom – turntablizm
  • Marek Raduli – gitara elektryczna
  • Jerzy Główczewski – saksofony
  • Michał Kapczuk – bas elektryczny, kontrabas
  • Daniel Soltis- zestaw perkusyjny
  • Filip Krzysztoporski – instrumenty perkusyjne
  • Eskaubei – rap
 

Bernard Maseli to wirtuoz wibrafonu i legenda polskiego jazzu. Znany z wieloletniej działalności w legendarnej grupie Walk Awal oraz z innych zespołów, które współtworzył (The Globetrotters, MaBaSo,The Colours, Back In). W styczniu 2021 roku nakładem Warner Music Poland ukazała się jego płyta autorska „Drifter”, której kompozycje będą prezentowane podczas koncertu.

Festiwal Wolności Twórczej 2022 dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów. Koncert wchodzi w skład programu Podkarpackiej Jesieni Jazzowej. Wstęp na koncert jest bezpłatny, po dokonaniu rejestracji online, która wystartuje na 2 tygodnie przed wydarzeniem. Link będzie podany w wydarzeniu oraz na profilu facebookowym Stowarzyszenia Podkultura.

Sam autor o płycie mówi tak: „Dzisiaj tworzy się playlisty ze swoich ulubionych utworów. Postanowiłem wykorzystać to zjawisko, by pokazać możliwości oraz wszechstronność moich instrumentów. Każdy utwór pochodzi z innego obszaru stylistycznego, zadając tym samym kłam stwierdzeniu, jakoby instrumenty sztabkowe należały wyłącznie do świata jazzu i muzyki poważnej” Każdy utwór nie tylko utrzymany jest w kompletnie innym charakterze, ale przede wszystkim realizowany przez inne składy osobowe.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama