Reklama

Zbiórka karmy dla polskich i ukraińskich schronisk z okazji Dnia Bezdomnych Zwierząt [PROGRAM]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Zbiórka karmy dla polskich i ukraińskich schronisk z okazji Dnia Bezdomnych Zwierząt [PROGRAM] - Zdjęcie główne

Zbiórka karmy odbędzie się na rzeszowskim Rynku już 4 kwietnia | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Akcja organizowana przez Fundacje Folkowisko zostanie zrealizowana 4 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt. We wtorek na rzeszowskim Rynku zaplanowano zbiórkę karmy, pokazy psów rasowych oraz darmowe porady weterynaryjne dla uczestników.

Akcja rozpocznie się we wtorek (4 kwietnia) o godzinie 10.00, realizowana jest w celu zebrania jak największej ilości karmy dla polskich i ukraińskich schronisk dla zwierząt. Organizatorzy gwarantują wiele atrakcji a dla najmłodszych gry i zabawy w towarzystwie zwierząt.

Wystawa zdjęć zwierząt z Ukrainy 

W planie wydarzenia organizatorzy zawarli między innymi wystawę zdjęć zwierząt, które wraz ze swoimi właścicielami uciekły z ukraińskich terenów. Będzie można przy tym posłuchać wielu ciekawych historii. Odbędą się także pokazy wyszkolenia psów rasowych, które zaprezentują wysoki poziom sprawności. Dodatkowo będzie można skorzystać z poran lekarzy weterynarii, którzy opowiedzą o tym w jaki sposób zajmować się zwierzętami.

Postanowiliśmy więc działać i zorganizować zbiórkę karmy dla polskich i ukraińskich schronisk. Chcieliśmy również zaznaczyć, że w tej wojennej tragedii nie zapominamy o zwierzakach

– mówi Marcin Piotrowski z Fundacji Folkowisko. 

Wspomagają także zwierzęta

Organizatorem akcji Animal Hero jest Fundacja Folkowisko, która od pierwszych dni wojny bardzo angażuje się w pomoc ludności ukraińskiej. Fundacja skupia się głownie na pomocy ludziom lub organizacjom, ale jednak nie zapomina o czworonożnych pupilach. Wolontariusze Folkowiska wiele razy dostarczali karmę dla zwierząt do ukraińskich schronisk. Zostali zmotywowani widokiem samotnych, błąkających po ulicach psów i kotów porzuconych przez właścicieli.

W akcje zaangażowano także uczniów

W akcję zaangażowano także rzeszowskie szkoły. Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs, w którym główną nagrodą jest wyjazd "Eko Przygoda" do Gorajca. Wygrywa ta klasa, która zbierze największą ilość karmy. Drugą nagrodą jest zwiedzanie rzeszowskich piwnic wraz z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem.

Program wydarzenia

  • część I – godz. 10:00-12:00 – aktywność dla młodzieży szkolnej – konkursy, gry, zabawy dla najmłodszych, wernisaż wystawy Animal Hero,
  •  część II – godz. 12:00-16:00 – kwesta uliczna w namiocie Związku Kynologicznego w Polsce Oddział w Rzeszowie,
  • część III – godz. 16:00-18:00 – aktywności dla rodzin – pokazy wyszkolenia i sprawności psów rasowych – Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Rzeszów, konkursy, gry, zabawy, punkt porad weterynaryjnych udzielany przez lek. weterynarii. 
Charytatywną akcję Fundacja Folkowisko organizuje wraz ze Związkiem Kynologicznym w Polsce.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy