Reklama

Zaprojektują dwupiętrową aulę na Słowackiego. Miasto wybrało wykonawcę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Bukała UM Rzeszowa

Zaprojektują dwupiętrową aulę na Słowackiego. Miasto wybrało wykonawcę - Zdjęcie główne

Zaprojektują dwupiętrową aulę na Słowackiego. Miasto wybrało wykonawcę | foto Grzegorz Bukała UM Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto ogłosiło firmę, która zajmie się zaprojektowaniem auli na ul. Słowackiego. Budynek miałby stanąć w miejscu parkingu znajdującego się zaraz przy ratuszu. Miasto zapłaci za projekt 22 tys. zł, a wykonawcą będą ASA Architekci z Rzeszowa.

Janusz Sepioł, dyrektor Biura Architekta Miasta Rzeszowa wybrał firmę, która zaprojektuje aulę pod przyszłe wydarzenia kulturalne na ul. Słowackiego. O tym pomyśle władz miasta, by w sąsiedztwie ratusza wybudować centrum kulturalne, pisaliśmy w styczniu. Prezydent Konrad Fijołek ogłosił początkiem roku poszukiwania firmy, która opracuje założenia do programu funkcjonalno-użytkowego nowego centrum spotkań mieszkańców.

ASA Architekci stworzą projekt

Wykonawca projektu miał zostać ogłoszony w połowie lutego i tak też się stało. Architekt miejski wyznaczył do tego zadania firmę ASA Architekci z Rzeszowa.

- Złożyli oni najkorzystniejszą ofertę. Firma opracuje koncepcję budowy nowego miejskiego obiektu przy ratuszu. Termin realizacji wynosi 3 tygodnie. Gotowa koncepcja ma być podstawą na ogłoszenie firmy, która zajmie się wybudowaniem auli.

- czytamy w piśmie architekta miasta, Janusza Sepioła. 

Ma to być nowa przestrzeń, miejsce spotkań mieszkańców. Tak też o dwupiętrowej auli opowiada Sepioł.

- Główną funkcją tego budynku będzie stworzenie miejsca spotkań mieszkańców, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, uroczystości miejskich, dyskusji, prezentacji planów. Obecnie w dużej części odbywały się one w ratuszu, w Sali sesyjnej, która praktycznie za każdym razem musiała być aranżowana od nowa na potrzeby konkretnego wydarzenia. Tutaj będziemy mieli nowoczesną aulę, odpowiednio wyposażoną, przystosowaną także do organizacji koncertów, recitali.

Dwupiętrowa aula

Budynek ma mieć dwa piętra oraz kondygnację podziemną. Na parterze znajdować ma się część wystawiennicza oraz administracyjna. Na piętrze ma znaleźć się sala amfiteatralna na ok. 200 osób. Drugie piętro miałoby otrzymać punkt widokowy oraz kawiarnię. W podziemiach, czyli na poziomie -1 znalazłyby się szatnie i toalety. 

Ważną kwestią jest także to, że przyszły budynek będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ratuszu, który jest obiektem zabytkowym, nie można zastosować wszelkich możliwych udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.

Wkrótce dowiemy się także, czy parking na ul. Słowackiego zostanie całkowicie zlikwidowany, czy może tylko częściowo. Na razie koszt budowy auli nie jest jeszcze znany. Wszystko to rozstrzygnie się w kolejnych etapach planowania inwestycji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy