Reklama

Mieszkańcy nie chcą likwidacji parkingu przy ratuszu. Ma tam powstać miejsce na koncerty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Toś / Grzegorz Bukała UM Rzeszowa

Mieszkańcy nie chcą likwidacji parkingu przy ratuszu. Ma tam powstać miejsce na koncerty - Zdjęcie główne

Przy ratuszu miałoby powstać centrum kulturalne, w którym odbywałyby się koncerty i wydarzenia społeczne | foto Michał Toś / Grzegorz Bukała UM Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Rzeszowa przymierzają się do zlikwidowania parkingu na ul. Słowackiego. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek ogłosił poszukiwania firmy, która opracuje założenia do programu funkcjonalno-użytkowego nowego centrum spotkań mieszkańców. W sieci zawrzało, wielu mieszkańców nie zgadza się z pomysłem likwidacji kolejnych miejsc parkingowych w centrum.

Miasto poszukuje firmy, która zajmie się opracowaniem założeń do programu funkcjonalno-użytkowego. Przy ratuszu miałoby powstać centrum kulturalne, w którym odbywałyby się koncerty i wydarzenia społeczne. 

- Team konieczności powstania w ścisłym centrum miasta nowego obiektu - miejsca spotkań, imprez, kameralnych koncertów czy wystaw - już od pewnego czasu sygnalizowali mieszkańcy i przedstawiciele środowisk twórczych. Na parterze obiektu ma się znajdować przede wszystkim przestrzeń wystawiennicza. Pierwsza kondygnacja to sala amfiteatralna dla 180-200 osób, druga to platforma widokowa. I takie są wstępne założenia tej przyszłej inwestycji.

- tłumaczy Konrad Fijołek, prezydent miasta Rzeszowa.

Mieszkańcy dyskutują

Pomysł niektórym przypadł do gustu, ale znalazła się bardzo duża grupa mieszkańców, którym zamysł likwidacji parkingu się nie spodobał. Mieszkańcy pod wpisem prezydenta zaczęli dyskutować. Kilku z nich trafnie prześwietliło sprawę.

- Dyskusja o niewielkim parkingu, jaka rozgorzała pod wpisem prezydenta mówi wszystko o stanie komunikacji zbiorowej w Rzeszowie: praktycznie nieobecna, niepunktualna i kosmicznie droga, przez co nie ma do niej żadnego zaufania wśród mieszkańców. A tak swoją drogą, jest bardzo dobry sposób na ucięcie dyskusji o miejscach parkingowych. Dlaczego parkingi pod urzędem wojewódzkim i urzędem marszałkowskim są dostępne wyłącznie dla zatrudnionych tam osób? Urzędnik jest kimś wyższym, niż obywatel, że jemu wolno samochodem, a innym nie? Jak wszyscy, to wszyscy. 

- napisał pan Tomasz.

- A potem na imprezki zorganizujcie transport z rogatek miasta, bo miejsc parkingowych i tak już za mało. Dalsze betonowanie centrum. A może od razu jakiś wysokościowiec walnąć.

- dodał pan Kazimierz.

O istocie budowy centrum wydarzeń kulturalnych przy niedalekim sąsiedztwie Filharmonii Podkarpackiej czy Teatru Maska wypowiedziała się pani Wiktoria.

- Zapytam się tylko po co akurat tam? 500 m dalej jest filharmonia, 350 m dalej jest Teatr Maska, 500 m dalej Teatr Wandy Siemaszkowej.
Można pomyśleć nad zagospodarowaniem tam jakiegoś miejsca. Lepiej zaoszczędzić pieniądze, wiedząc, jak wygląda budżet i jakie mamy akurat czasy. 

- zaznaczyła mieszkanka Rzeszowa. 

Parking miejscem imprezowym

Na parkingu przy ratuszu przez cały rok organizowane są wydarzenia. Teren ten często wykorzystywany jest jako wydłużenie atrakcji znajdujących się aktualnie na Rynku. Swój koncert zorganizowało tam również radio VOX FM. Również podczas festiwalu Karpaty na Widelcu stała tam scena, na której odbywały się koncerty, a pod nią znajdowały się stoiska. 

Karpaty na Widelcu 2022

Wybudowanie w tym miejscu budynku kulturalnego uniemożliwi organizowanie na tym terenie imprez plenerowych. Mieszkańcy uważają, że ten budynek zasłoni ratusz, a my zastanawiamy się, co będzie przy największych festiwalach i imprezach, przy których parking na ul. Słowackiego odgrywał ważną rolę. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy