Reklama

Centrum wydarzeń kulturalnych na Słowackiego w miejsce parkingu przy ratuszu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Bukała /UM Rzeszowa

Centrum wydarzeń kulturalnych na Słowackiego w miejsce parkingu przy ratuszu - Zdjęcie główne

Budynek miałby powstać przy ratuszu, w miejscu aktualnie znajdującego się parkingu. | foto Grzegorz Bukała /UM Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek ogłosił poszukiwania firmy, która opracuje założenia do programu funkcjonalno-użytkowego nowego centrum spotkań mieszkańców. Budynek miałby powstać przy ratuszu, w miejscu aktualnie znajdującego się parkingu.

Miasto poszukuje firmy, która zajmie się opracowaniem założeń do programu funkcjonalno-użytkowego. Pomysły i oferty na stworzenie centrum wydarzeń kulturalnych przy rzeszowskim Rynku, firmy mogą składać osobiście lub przesyłać do Biura Architekta Miasta Rzeszowa (ul. Targowa 3, pokój 321) do 27 stycznia 2023 roku

- Temat konieczności powstania w ścisłym centrum miasta nowego obiektu- miejsca spotkań, imprez, kameralnych koncertów czy wystaw- już od pewnego czasu sygnalizowali mieszkańcy i przedstawiciele środowisk twórczych.


- poinformował Konrad Fijołek, prezydent miasta Rzeszowa

- Dlatego pierwszym krokiem ku powstaniu takiego budynku przy ul. Słowackiego, będzie opracowanie założeń programu funkcjonalno-użytkowego dla przyszłego obiektu. Na parterze obiektu ma się znajdować przede wszystkim przestrzeń wystawiennicza. Pierwsza kondygnacja to sala amfiteatralna dla 180-200 osób, druga to platforma widokowa. I takie są wstępne założenia tej przyszłej inwestycji.


- dodaje prezydent. 

Obiekt powstać ma na działce przy ratuszu, zajmowanej obecnie przez parking. Ma to być nowa przestrzeń, miejsce spotkań mieszkańców. Projekt jest koordynowany przez Architekta Miasta – Janusza Sepioła. – Na parterze obiektu znajdować się ma przede wszystkim przestrzeń wystawiennicza. Pierwsza kondygnacja to sala amfiteatralna dla 180-200 osób, druga to platforma widokowa. Takie są wstępne założenia tej przyszłej inwestycji – mówi Janusz Sepioł.

– Główną funkcją tego budynku będzie stworzenie miejsca spotkań mieszkańców, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, uroczystości miejskich, dyskusji, prezentacji planów. Obecnie w dużej części odbywały się one w ratuszu, w Sali sesyjnej, która praktycznie za każdym razem musiała być aranżowana od nowa na potrzeby konkretnego wydarzenia. Tutaj będziemy mieli nowoczesną aulę, odpowiednio wyposażoną, przystosowaną także do organizacji koncertów, recitali

– dodaje architekt miasta Rzeszowa.

Ważną kwestią jest także to, że przyszły budynek będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ratuszu, który jest obiektem zabytkowym, nie można zastosować wszelkich możliwych udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy