Reklama

Zanim dojdziesz do parkomatu, otrzymasz mandat. Mieszkańcy burzliwie o parkingu w Millenium Hall

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Zanim dojdziesz do parkomatu, otrzymasz mandat. Mieszkańcy burzliwie o parkingu w Millenium Hall - Zdjęcie główne

foto Michał Toś

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Rzeszowa oraz przyjezdni, chcący zrobić zakupy w galerii handlowej Millenium Hall doświadczają ostatnio nieprzyjemnej sytuacji. W momencie gdy zostawiają pojazd i idą do parkomatu, kontroler zostawia im wezwanie do zapłaty. Firma, która zarządza parkingiem, tłumaczy się, że to jedynie zabieg konkurencji i że zawsze można złożyć reklamację.

Sytuacja ostatnio zdarza się nagminnie, takie sygnały otrzymaliśmy od czytelników. Parking podziemny w Millenium Hall jest płatny od września ubiegłego roku. Zarządza nim firma ATPark. Postój do 180 minut jest darmowy, płacimy za kolejne godziny parkowania oraz za dobę. Zastosowanie płatnego parkingu spotkało się z niezadowolonymi komentarzami mieszkańców. - Powierzyli parking firmie ze Śląska, żeby rąbać nam kary po 220 zł za brak biletu parkingowego. To nic innego jak wyłudzenie - komentował klient. 

Teraz sprawa dotyczy samego parkomatu i pobierania w nim biletu. Należy to zrobić naprawdę szybko i sprawnie, bo inaczej, gdy wrócimy do pojazdu, zastaniemy wezwanie do zapłaty. Firma ATPark zapewniła, że nie otrzymała żadnych negatywnych sygnałów dotyczących zarządzania parkingiem. Zarząd spółki przekazał w rozmowie z Wyborczą, że te skargi mogą pochodzić od konkurencji.

- Ktoś zostawia samochód i idzie do jednego z parkomatów, a w tym czasie kontroler widzi samochód, na który nie został pobrany bilet i wystawia wezwanie do zapłaty. Usługa zarządzania parkingami w ostatnim czasie cieszy się złą sławą za sprawą działań naszej konkurencji oraz kar, które UOKiK nałożył na firmy zajmujące się obsługą parkingów, lecz działające w sposób odmienny od nas.

- przekazał Tomasz Myczkowski, prezes spółki zarządzającej parkingiem. 

Co interesujące kierowca, który chce swój pojazd zostawić na czas darmowych trzech godzin, musi pobrać z parkomatu bilet i wprowadzić numer rejestracyjny swojego samochodu, ale z tym biletem nie musi już wracać do auta, gdyż pracownik parkingu wie, kto pobrał bilet. Warto zachować go jednak do ewentualnej reklamacji. Prezes spółki ATPark dodał także, że wynagrodzenie kontrolera parkingu nie zależy od ilości wystawianych wezwań do zapłaty. 

Czytelniczka opowiedziała nam ostatnio swoją parkingową historię. Pomimo pierwszych trzech godzin darmowych, kobieta nie pobrała biletu i po powrocie do pojazdu okazało się, że została ukarana mandatem 500 zł. Warto mieć się na baczności i pamiętać o tym, by pobierać bilet i tym samym uniknąć nieprzyjemności. 

Parking płatny jest 7 dni w tygodniu przez 24h, w niedziele niehandlowe jest darmowy.

Parking w Millenium Hall już nie będzie darmowy. Od 1 września zapłacimy zgodnie z nowym cennikiem

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy