Reklama

Piętrowy parking przy Millenium Hall? Ratusz przygotował uchwałę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Piętrowy parking przy Millenium Hall? Ratusz przygotował uchwałę - Zdjęcie główne

W sąsiedztwie alei Rejtana, wzdłuż ulicy miałby powstać wielopoziomowy parking. | foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na najbliższej sesji rady miasta, która odbędzie się 25 kwietnia, pojawił się temat zagospodarowania terenu w sąsiedztwie galerii Millenium Hall. Chodzi o wybudowanie parkingu wielopoziomowego wzdłuż al. Tadeusza Rejtana, zaraz obok centrum handlowego.

W sąsiedztwie alei Rejtana, wzdłuż ulicy miałby powstać wielopoziomowy parking. Chodzi o rozbudowę istniejącego parkingu znajdującego się naprzeciwko galerii od strony ul. Rejtana i bloków na osiedlu Nowe Miasto. Obecnie w tym miejscu funkcjonuje parking osiedlowy dla mieszkańców bloków ul. Rejtana. Parking ten obsługuje zarówno mieszkańców jak i klientów galerii. 

- Osiedle Nowe Miasto charakteryzuje się wysoką intensywnością zabudowy mieszkaniowousługowej i niedoborem miejsc do parkowania. Zarówno Rada Osiedla jak i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nowe Miasto” wnioskowały, aby na terenach parkingów miejskich wzdłuż ul. Podwisłocze i al. Tadeusza Rejtana zaplanować parkingi wielopoziomowe.

- czytamy w uchwale.

Realizacja parkingu wielopoziomowego w sąsiedztwie galerii Millenium Hall musi zostać poprzedzona zmianą obowiązującego planu, który nie przewiduje w tym miejscu zabudowy kubaturowej. Oznacza to, że obecnym planie nie ma możliwości rozbudowy parkingu. Dlatego radni przygotowali uchwałę, by owy plan zmienić, a w zasadzie wprowadzić nowy plan zagospodarowania tego terenu. 

Problem rzecz jasna istnieje, słyszymy od mieszkańców osiedla Nowe Miasto, które z roku na rok coraz bardziej się rozrasta, że miejsc parkingowych jest zdecydowanie za mało. W rejonie Millenium Hall i bloków przy al. Rejtana jest odwieczny problem ze znalezieniem miejsc do zaparkowania. Były pomysły na szlabany, drogę jednokierunkową, ale póki co żaden z tych pomysłów nie zostałby zrealizowany. 

Nie znamy jeszcze szczegółów inwestycji, ani tego, ile poziomów miałby mieć parking. Póki co prezydent Konrad Fijołek oraz radni zaproponują koncepcję. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy