Reklama

WSIiZ otrzymała fundusze z Ministerstwa Edukacji i Nauki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WSIiZ

WSIiZ otrzymała fundusze z Ministerstwa Edukacji i Nauki - Zdjęcie główne

Zastrzyk gotówki od ministerstwa. | foto WSIiZ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymała blisko milion złotych z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Pieniądze te przeznaczone są na utrzymanie potencjału badawczego oraz dalszy rozwój naukowy.

Na konto Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie spłynęły niemałe pieniądze. Otrzymany milion złotych to środki pochodzące z subwencji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dzięki nim pokrywane będą mogły być koszty badań prowadzonych w ramach projektów zatwierdzonych przez rzeszowską uczelnię. Przyznane środki pokryją także koszty współpracy naukowej prowadzonej w kraju i za granicą oraz koszty rozpowszechniania nauki.

Otrzymana kwota jest jedną z wyższych, jakie otrzymały uczelnie niepubliczne. Wyższym dofinansowaniem mogą pochwalić się tylko dwie warszawskie jednostki – Akademia Leona Koźmińskiego i Uniwersytet SWPS. 

Uzyskana kwota jednoznacznie podkreśla wysoką pozycję, jaką zajmuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania wśród uczelni niepublicznych w Polsce. Jest to rezultat konsekwentnej polityki budowania przez Władze Uczelni potencjału naukowego.

- podkreśla dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, prorektor rzeszowskiej uczelni do spraw nauki i współpracy międzynarodowej. 

Szczególną wartość posiadają projekty zakładające współpracę międzynarodową. Mowa tutaj na przykład o projekcie pt. „Pół-pracownicy i pół-konkurenci? Wzajemne oddziaływanie prawa konkurencji i prawa pracy w czasach <platformizacji>”. Inny rodzaj projektów realizowanych przy pomocy subwencji ministerstwa to taki, który stwarza realne szanse na pozyskanie finansowania z zewnątrz. 

Środki przyznawane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ustalane są na podstawie algorytmu uwzględniającego kategorie naukowe. Dzięki subwencji finansowane są także projekty pilotażowe, prowadzone w ramach badań Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy