Reklama

W tych polskich miastach jest najwięcej wypadków. Rzeszów w ścisłej czołówce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KMP Dębica

W tych polskich miastach jest najwięcej wypadków. Rzeszów w ścisłej czołówce - Zdjęcie główne

foto KMP Dębica

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Statystyki policji za rok 2022 wskazują na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Mimo to są w Polsce miasta, gdzie wypadki zdarzają się bardzo często. Które miasta zostały określone czarnymi punktami na mapie i które "zwyciężyły" w rankingu najbardziej niebezpiecznych polskich miast? Rzeszów plasuję się w rankingu bardzo wysoko.

Czarne punkty to miejsca o ponadprzeciętnej wypadkowości drogowej. Najbardziej niebezpiecznymi pod względem wypadkowości na drogach są m.in. te miasta i powiaty, przez które przebiegają ruchliwe trasy komunikacyjne. IV kwartał przyniósł poprawę względem poprzedniego w roku 2022. Policja zaznacza, że największa poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach nastąpiła w związku z nowym taryfikatorem mandatów. 

W czołówce polskich miast, w których dochodzi do największej ilości wypadków drogowych, znalazł się Rzeszów. Na trzecim miejscu. Drugi jest Nowy Sącz, a liderem - Łódź. 

źródło: Ubea.pl.

Rzeszów, Łódź i Nowy Sącz to jedyne miasta, które okazały się równie niebezpieczne, co całe powiaty. W Rzeszowie od lat trwa dyskusja o możliwości polepszenia tej sytuacji i zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Mieszkańcy komentują sprawę na forach dyskusyjnych.

- Rzeszów do wielu lat jest w niechlubnej czołówce polskich miast pod względem BRD. I nikt sie tym za bardzo nie przejmuje.

- pisze użytkownik jednego z forum. 

Wśród miast na prawach powiatu najbezpieczniejszymi były: Włocławek, Białystok, Bielsko-Biała, Siemianowice Śląskie i Grudziądz. Najwięcej wypadków drogowych było w powiecie lipskim - 18,39 ofiary wypadku drogowego, rannych lub zabitych, na 10 tysięcy mieszkańców. W Rzeszowie statystyka wynosi 11,41 ofiar. 

- Wśród najczęstszych powodów, przez które doszło do wypadków drogowych w 2022 roku, można wymienić: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nierozsądne wyprzedzanie czy skręcanie i nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu. 

- informuje policja.

Według danych policji w 2022 roku w wypadkach drogowych w Polsce zginęły 1883 osoby. Po raz pierwszy w historii liczba ofiar śmiertelnych wypadków spadła poniżej 2 tys.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy