Reklama

W skali całego kraju USK w Rzeszowie plasuje się w ścisłej czołówce pod względem wykonywanych zabiegów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: USK w Rzeszowie

W skali całego kraju USK w Rzeszowie plasuje się w ścisłej czołówce pod względem wykonywanych zabiegów - Zdjęcie główne

USK w Rzeszowie z rekordową liczbą zabiegów w 2022 roku | foto USK w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Klinice Gastroenterologii i Hepatologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie przeprowadzono największą roczną ilość zabiegów w historii. Według kierownika Centralnej Pracowni Endoskopowej w placówce leczą się nie tylko pacjenci pochodzący c województwa podkarpackiego.

W ubiegłym roku Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie wykonał rekordową liczbę zabiegów. Łącznie wykonano około różnych 2100 zabiegów. Pacjentami szpitala byli nie tylko mieszkańcy województwa podkarpackiego, ale także przyjezdni z małopolski, lubelszczyzny czy województwa świętokrzyskiego. 

Zabiegi wykonujemy u wszystkich skierowanych do nas chorych, którzy mają do nich wskazania. W przypadku zabiegów ECPW i EUS pomocna jest rozmowa telefoniczna z lekarzem kierującym celem ustalenia wskazań co do zabiegu oraz jego pilności. Jeśli chodzi o zaawansowane zabiegi z zakresu endosonografii terapeutycznej decyzję kwalifikacyjną do zabiegu podejmujemy zazwyczaj podczas konsultacji. Sprawdzamy, czy zabieg jest wykonalny, czy ma sens, czy pacjent się kwalifikuje i czy tak naprawdę odniesie korzyść z tego zabiegu

- mówi dr n. med. Łukasz Krupa.

Jakie badania były najczęściej wykonywane w 2022 roku?

Podczas 2022 roku w USK w Rzeszowie wykonano:

  • od 8 do 9 tys. endoskopii (wykorzystywany głównie w diagnozowaniu chorób układu pokarmowego),
  • około 1000-1100 zabiegów wykonywanych na drogach żółciowych i trzustce (ECPW),
  • około 1000-1100 zabiegów endosonografii diagnostycznych ( z uwzględnieniem biopsji lub bez),
  • od 70 do 80 zabiegów drenazy okołotrzustkowych, 
  • 50 - 60 zabiegów drenaży dróg żółciowych z zastosowanie endosonografii.
Dzięki uzyskaniu takich wyników, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina znajduje się w ścisłej czołówce szpitali w Polsce, które wykonały najwiekszą liczbę zabiegów w zeszłym roku. 

W ubiegłym roku w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie wykonano największą w swojej historii liczbę zabiegów. W skali całego kraju, to także wiodący ośrodek, w którym leczą się nie tylko pacjenci z województwa podkarpackiego, ale z całego makroregionu, tj. z województwa małopolskiego, lubelskiego, czy świętokrzyskiego

- mówi Andrzej Sroka, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy