Reklama

Szpital "na Szopena" zmienia nazwę na Uniwersytecki Szpital Kliniczny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

Szpital "na Szopena" zmienia nazwę na Uniwersytecki Szpital Kliniczny - Zdjęcie główne

foto materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie jest w trakcie rebrandingu. Wiąże się on ze zmianą organu tworzącego Szpital „na Szopena”. Od 28 grudnia pełna nazwa placówki brzmi Uniwersytecki Szpital Kliniczny.

Od 1 stycznia 2023 roku Szpital przy ulicy Szopena należy do podmiotu jakim jest Uniwersytet Rzeszowski. Nowa nazwa placówki została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 20 stycznia, ponieważ formalności związane ze zmianą trwało dość długo.


Zmianie ulegnie jedynie nazwa?


Oprócz zmiany nazwy na głównym budynku szpitala, nowy napis będzie także na budynku Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc mieszczącego się przy ul. Rycerskiej. Logo szpitala, czyli biało-niebieski krzyż zostanie w dotychczasowej formie. 


Od 1 stycznia 2023 roku, podmiotem tworzącym Szpital jest Uniwersytet Rzeszowski stąd zmiana nazwy z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie na Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Nowa nazwa została zarejestrowana w KRS 20 stycznia 2023 roku. W żaden sposób nowa nazwa nie wpływa na funkcjonowanie Szpitala ani poszczególnych komórek instytucji 


– mówi Andrzej Sroka, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.


W dalszej kolejności będą zmieniane szyldy w Szpitalu; w sumie 5 przy ul. Szopena oraz 1 w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc przy ul. Rycerskiej. Ponadto wymieniane są pieczątki, papier firmowy, tablice informacyjne, a w drugiej połowie lutego będzie gotowa nowa strona internetowa Szpitala. Cały proces rebrandingu potrwa kilka tygodni i zostanie sfinansowany z budżetu Szpitala

– dodaje rzecznik.


Co wiemy o szpitalu przy ulicy Szopena?


Szpital przy ul. Szopena w ubiegłym roku świętował 135-lecie. Zatrudnia ponad 1700 osób, w tym 250 lekarzy specjalistów. Rocznie leczy ok. 46 tysięcy pacjentów i wykonuje 13 tysięcy operacji. 28 grudnia Województwo Podkarpackie wraz z Uniwersytetem Rzeszowskim podpisały umowę o zmianie organu tworzącego Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie. W wydarzeniu wzięli udział między innymi Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek, Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy