Reklama

W Rzeszowie stworzono 60 dodatkowych miejsc w miejskich żłobkach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adam Lampart/UM Rzeszów

W Rzeszowie stworzono 60 dodatkowych miejsc w miejskich żłobkach - Zdjęcie główne

W Rzeszowie stworzono 60 dodatkowych miejsc w żłobkach | foto Adam Lampart/UM Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców tworzy 60 dodatkowych miejsc dla najmłodszych w miejskich żłobkach. Na osiedlu Budziwój została założona także nowa filia żłobka "Calineczka", która będzie w stanie przyjąć 25 maluszków. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych miasta przy wsparciu UNICEF.

W poniedziałek 3 kwietnia oficjalnie zwiększyła się liczba miejsc w rzeszowskich żłobkach. Od teraz placówki są w stanie zaopiekować się dodatkowo 60 nowymi maluchami. To pozwoliło na przyjęcie dzieci, które oczekiwały na liście rezerwowej. Dodatkowo, tego samego dnia na osiedlu Budziwój została otwarta filia „Calineczki”, czyli Żłobka nr 7.

W Rzeszowie zanotowano dodatki przyrost naturalny

Rzeszów, jako jedno z dwóch miast w całej Polsce, może cieszyć się z dodatniego przyrostu naturalnego. To bardzo cieszy ale również staje się motywacją do ciągłego rozwijania infrastruktury żłobkowej, przedszkolnej i szkolnej, tak, żeby nasze dzieci mogły przebywać i uczyć się w coraz lepszych warunkach

- mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Nowa placówka pomieści 25 maluchów

Nowa placówka przy ul. Herbowej 3 jest w stanie pomieścić 25 maluchów. Na funkcjonowanie filii miasto Rzeszów przeznaczyło 73 tys. złotych. Znajdują się w niej m.in. bawialnia, sypialnia, łazienka, szatnia, kuchnia. Bardzo dużym wsparciem w stworzeniu tego miejsca okazała się pomoc od UNICEF: organizacja przekazała 250 tys. zł na kupno mebli, potrzebnego sprzętu czy zabawek.

Miasto współpracuje z UNICEF

Dodatki przyrost naturalny a co za tym idzie zwiększenie liczby miejsc w pozostałych żłobkach to również efekt współpracy miasta i Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci. Rzeszów uzyskał od UNICEF na ten cel 226 tysiące złotych.

"Rzeszowski Bon Żłobkowy"

Ponadto, aby wesprzeć rodziców dzieci uczęszczających do żłobków niepublicznych, prezydent Konrad Fijołek wprowadził „Rzeszowski Bon Żłobkowy”. To świadczenie, które ma na celu częściowe pokrycie opłaty za pobyt dziecka w prywatnych żłobkach. Adresowane jest do mieszkańców Rzeszowa i przysługuje niezależnie od dochodu. Jego wysokość to 300 zł miesięcznie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy