Reklama

Miasto Rzeszów inwestuje w modernizacje kolejnych placów zabaw dla dzieci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Miasto Rzeszów inwestuje w modernizacje kolejnych placów zabaw dla dzieci - Zdjęcie główne

Plac zabaw przy ul. Starzyńskiego zostanie zmodernizowany | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzeszów już od jakiegoś czasu inwestuje w miejsca zabaw dla dzieci. Kilka dni temu ogłoszono przetarg na budowę nowego placu między ulicami Myśliwską a Św. Huberta. Mieszkańcy osiedla Miłocin musieli bardzo długo czekać na rozpoczęcie prac. Tym samym tropem poszli więc mieszkańcy osiedla Baranówka i wnioskowali o rozbudowę obecnego już placu zabaw mieszczącego się przy ul. Starzyńskiego.

O modernizacji placu zabaw w rejonie górki saneczkowej przy ulicy Starzyńskiego mówiono już od dawna, jednak tylko pomiędzy mieszkańcami zainteresowanego osiedla. Dlatego pojęli oni decyzje o tym, aby wnioskować do miasta o dodanie nowych elementów. Prezydent Konrad Fijołek przychylił się do oczekiwań mieszkańców i w tegorocznym budżecie miasta znalazły się fundusze na zrealizowanie tego zadania. Na inwestycje Rzeszów przekazał 400 tysięcy złotych. Dzięki tej kwocie plac zabaw zyska nowe oblicze i wzbogaci się o duże, wielofunkcyjne urządzenia do zabaw dla najmłodszych. Między innymi będzie to wysoka na sześć metrów wieża wyposażona w zjeżdżalnie, tyrolka oraz fabryka piasku. Ponadto strefa streetworkout zostanie wyposażona w nowe drabinki.


Nowymi elementami znajdującego się przy ul. Starzyńskiego placu będą duże, wielofunkcyjne urządzenia zabawowe, takie jak np. wysoka na sześć metrów wieża ze zjeżdżalnią

– mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta.


Przetarg został już ogłoszony a wybrany zleceniobiorca będzie miał czas do końca sierpnia bieżącego roku na wykonanie zadania. 


Osiedle Miłocin także zyska nowe miejsce do zabaw

Rozbudowa placu zabaw na os. Baranówka jest kolejną z tegorocznych inwestycji dedykowanych najmłodszym rzeszowianom. Trwa już przetarg na wybór firmy, która wybuduje nowy plac zabaw na osiedlu Miłocin. W ramach budowy zamontowany zostanie duży zestaw zabawowy, z którego równocześnie będzie mogło korzystać aż 45 dzieci. Ponadto pojawią się także huśtawki: dwustanowiskowa oraz wagowa na sprężynach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy