Wykonawca, czyli firma Sound&Space otrzymała przed rozpoczęciem zadania ekspertyzę wykonaną przez rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. Konsultacje odbyły się również z udziałem Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, która zatwierdziła wytyczne.
Pracy w budynku teatru będzie sporo. Potrzebna będzie przebudowa stropów, poszerzenie wielu otworów drzwiowych i przebicie nowych. Niektóre ściany działowe znikną, inne zostaną zbudowane. Prace przebiegać będą również na schodach, czeka ich demontaż, zarówno tych prowadzących do Galerii Szajny jak i na poddasze oraz tych prowadzących do restauracji w piwnicy budynku.
Budynek czekają również prace instalacyjne. Mają zostać zamontowane urządzenia przeciwpożarowe, instalacje zabezpieczające itp. Termin końcowy składania ofert to 7 kwietnia. Czas trwania inwestycji to pół roku.
Specjalną wiadomość na stronie rzeszowskiego teatru opublikował Jan Nowara, Dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Zaznaczył on, jakie prace zostały wykonane w obiekcie na przestrzeni ostatnich lat.
- Teatr dokonał w tym czasie ważnego przełomu w dziedzinie infrastruktury. Długotrwałym wysiłkiem naszego zespołu, przy wsparciu ogólnopolskich ekspertów, przygotowane zostały dwa niezwykle trudne i skomplikowane działania inwestycyjne – dokumentacja przebudowy i remontu zabytkowej starej siedziby „Sokoła” oraz projekt rozbudowy Teatru o „Nową Scenę”, z nowoczesnym zapleczem technologicznym. Obok kapitału artystycznego „Siemaszkowa” wypracowała także największy w swojej historii kapitał inwestycyjny.
- opublikował Jan Nowara, dyrektor teatru.
W kwietniu rozpoczną się prace związane z modernizacją teatru. Potrwają do końca tego roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.