Reklama

Teatr im. Wandy Siemaszkowej przejdzie kolejną modernizację

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dominika Klimek

Teatr im. Wandy Siemaszkowej przejdzie kolejną modernizację - Zdjęcie główne

Teatr imienia Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie | foto Dominika Klimek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznańska firma Sound&Space zajmie się dostosowaniem obiektu do spełnienia wymogów przeciwpożarowych. Za dokumentację teatr zapłacił ponad 420 tys. zł.

Wykonawca, czyli firma Sound&Space otrzymała przed rozpoczęciem zadania ekspertyzę wykonaną przez rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. Konsultacje odbyły się również z udziałem Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, która zatwierdziła wytyczne. 

Pracy w budynku teatru będzie sporo. Potrzebna będzie przebudowa stropów, poszerzenie wielu otworów drzwiowych i przebicie nowych. Niektóre ściany działowe znikną, inne zostaną zbudowane. Prace przebiegać będą również na schodach, czeka ich demontaż, zarówno tych prowadzących do Galerii Szajny jak i na poddasze oraz tych prowadzących do restauracji w piwnicy budynku.

Budynek czekają również prace instalacyjne. Mają zostać zamontowane urządzenia przeciwpożarowe, instalacje zabezpieczające itp. Termin końcowy składania ofert to 7 kwietnia. Czas trwania inwestycji to pół roku. 

Specjalną wiadomość na stronie rzeszowskiego teatru opublikował Jan Nowara, Dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Zaznaczył on, jakie prace zostały wykonane w obiekcie na przestrzeni ostatnich lat.

- Teatr dokonał w tym czasie ważnego przełomu w dziedzinie  infrastruktury. Długotrwałym wysiłkiem naszego zespołu, przy wsparciu ogólnopolskich ekspertów, przygotowane zostały dwa niezwykle trudne i skomplikowane działania inwestycyjne – dokumentacja przebudowy i remontu zabytkowej starej siedziby „Sokoła” oraz projekt rozbudowy Teatru  o „Nową Scenę”, z nowoczesnym zapleczem technologicznym. Obok kapitału artystycznego „Siemaszkowa” wypracowała także największy w swojej historii kapitał inwestycyjny.

- opublikował Jan Nowara, dyrektor teatru.

W kwietniu rozpoczną się prace związane z modernizacją teatru. Potrwają do końca tego roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy