Reklama

Szpital przy ul. Lwowskiej z płatnym parkingiem. Niedługo koniec z darmowym postojem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Szpital przy ul. Lwowskiej z płatnym parkingiem. Niedługo koniec z darmowym postojem - Zdjęcie główne

Parking szpitala przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie będzie płatny. Dyrekcja szpitala wybrała zarządcę parkingu | foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Parking szpitala przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie będzie płatny. Dyrekcja szpitala wybrała zarządcę parkingu. Obecnie ustalane są szczegóły umowy. Strefa płatnego postoju pojawi się w ciągu 30 dni od podpisania umowy.

Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie jest jednym z największych szpitali w Polsce. Pracuje tam około 2,5 tys. pracowników. Codziennie setki osób korzysta z jego oddziałów. 

Parking do tej pory był darmowy. Dyrekcja szpitala zgłaszała problemy, które wiązały się z ogromnym jego obłożeniem. Oprócz parkującego personelu szpitala i pacjentów oraz osób odwiedzających, z postoju korzystają również pacjenci okolicznych klinik, a także pracownicy firm. Wiele osób zostawia na terenie szpitala samochód i wraca po niego po 8 godzinach pracy. To powoduje bardzo duży ruch na parkingu i duży problem z dostępnością wolnych miejsc. 

- Przed wejściem do szpitala zawsze brakuje miejsc, dlatego kierowcy parkują, gdzie tylko mogą. Stoją na zakazach zatrzymywania i postoju, wjeżdżają na chodniki, trawniki są zajeżdżone i zdewastowane.

- mówił Piotr Skworzec, zastępca dyrektora ds. inwestycyjno-eksploatacyjnych KSW nr 2 w Rzeszowie

- Pierwszą zasadniczą przesłanką jest potrzeba ergonomicznego zagospodarowania przestrzeni wokół szpitala i wyłączenia z miejsc parkingowych osób, które pozostawiają prywatne samochody na okres długotrwały na szpitalnych parkingach.

- informuje rzecznik prasowy szpitala Tomasz Warchoł.

Władze szpitala zdecydowały poszukać firmy, która zajmie się parkingiem i stworzy płatną strefę. Do szpitala zgłosiło się 6 podmiotów zainteresowanych zarządzaniem parkingiem należących do placówki. Szpital dokonał wyboru i niedługo rozpoczął się prace na obiekcie. Trzeba wymalować miejsca parkingowe, postawić parkomaty i postawić odpowiednie znaki. Firma ma kontrolować również koperty, by były poprawnie zajmowane przez osoby z niepełnosprawnościami. 

 

Ile zatem wynosić będą opłaty? Wysokość opłat jest na ogół ustalana przez przedsiębiorców prowadzących parking. Przykładowo Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze przedstawił aktualnie obowiązujący cennik parkowania: pierwsze 10 minut – bezpłatnie, od 11 minuty do 60 minuty – 4,00 zł, druga godzina – 5,00 zł, trzecia godzina – 6,00 zł, każda kolejna godzina – 4,00 zł. Dla rodziców lub opiekunów przebywających całodobowo z dzieckiem w szpitalu istnieje możliwość wykupienia abonamentu za 40,00 zł brutto. Do bezpłatnego wjazdu na teren szpitala i parkowania przez pierwsze dwie godziny od momentu wjazdu upoważnione są m.in. osoby dowożące pacjentów do Izby Przyjęć SOR. 

Z kolei Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie pobiera opłatę za wjazd na teren placu postojowego szpitala wynoszącą 5 zł, jeżeli pobyt na terenie Szpitala przekracza jedną godzinę, przy wyjeździe pobierana jest opłata w wysokości  5 zł za każdą kolejną rozpoczętą godzinę postoju.

Cena parkingu przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie nie jest jeszcze znana. Nowe zasady będą obowiązywały prawdopodobnie od lutego br. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o kwotę 3 zł za godzinę i każdą kolejną. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy