Reklama

Rzeszowski Klaster Hotelowy. Hotele w Rzeszowie połączą siły dla wspólnych interesów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ewa Draus Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego /Facebook

Rzeszowski Klaster Hotelowy. Hotele w Rzeszowie połączą siły dla wspólnych interesów - Zdjęcie główne

W Rzeszowie utworzono klaster hotelowy | foto Ewa Draus Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego /Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie odbyło się dziś, 13 marca spotkanie założycieli stowarzyszenia Reszowski Klaster Hotelowy. Jego zadaniem będzie połączenie sił i wspólna polityka cenowa, ale również wspólne szkolenia dla personelu, własna platforma rezerwacyjna czy wspólne projekty marketingowe poparte funduszami unijnymi.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele rzeszowskich hoteli, a także przedstawiciele samorządu województwa i miasta. Rzeszowski Klaster Hotelowy zacznie działać od przyszłego poniedziałku. Współpraca między hotelami i innymi miejscami noclegowymi w Rzeszowie ma przyczynić się do obopólnych korzyści. 

Zyskać na współpracy z konkurencją mają właściciele hoteli, którzy swoje obiekty zawiążą współpracą z innymi w ramach utworzonego klastra. Za sprawą organizowanych coraz większych imprez w naszym regionie, zyskać mają na tym bazy noclegowe. Obłożenie powstaje również w wyniku obecności żołnierzy amerykańskiej armii na terenie Podkarpacia. 

Współpraca ma objąć niemal 40 hoteli. Wspólna praca na rzecz rozwoju hotelarstwa przyczyni się do budowania aglomeracji i podnoszenia standardów. Strony ochoczo przystąpiły do współpracy. 

- Jednym z celów Rzeszowskiego Klastra Hotelowego jest budowanie silnej i konkurencyjnej branży turystycznej w regionie. Dzięki współpracy i wymianie doświadczeń między członkami klastra obiekty noclegowe mają szansę na rozwój i podnoszenie standardów oferowanych usług. Klaster ma działa także na rzecz promocji regionu i jego atrakcji turystycznych. Współpracując z innymi organizacjami poprzez kreowanie różnorodne imprezy i wydarzenia, które przyciągają turystów z całej Polski i zagranicy.

- mówi Ewa Draus, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

Działania Rzeszowskiego Klastra Hotelowego będzie miało na celu przede wszystkim zwiększenie liczby turystów odwiedzających region oraz podniesienie jakości oferowanych usług turystycznych. W ten sposób klastry przyczyniają się do rozwoju lokalnej gospodarki oraz tworzenia nowych miejsc pracy.

Porozumienie pomiędzy rzeszowskimi hotelami ma zostać zawarte 20 marca. Do piątku strony mają czas na zapoznanie się ze statutem klastra. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy