Podczas pierwszego przetargu terminy przyjmowania wniosków od firm zewnętrznych były niezwykle ruchome. Najpierw miał to być 6 lutego, później 13 lutego, jednak wszytsko zakończyło się dopiero w 22 dzień lutego. Tego samego dnia miasto otworzyło oferty. Rzeszów na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej chciał przeznaczyć około 4 mln złotych. Firma Strabag była jednak innego zdania i tą samą inwestycję wyceniła na kwotę czterokrotnie większą.
Oferta nie do zaakceptowania
Aby przebudowa ulicy Grunwaldzkiej doszła do skutku należało ogłosić drugi przetarg. W lutym pierwszy został unieważniony ze względu na jedyną a zarazem astronomiczną kwotę podaną przez firmę Strabag. Miasto chciało wydać na to przedsięwzięcie około 3,7 mln złotych, kwota podana przez firmę to 15,8 mln złotych. Urzędnicy zapowiadali, że są gotowi dołożyć do inwestycji, ale w żadnym przypadku nie aż tyle.
Miasto wydłużyło proces realizacji zadania
Krótsze terminy wiążą się z zaangażowaniem przez firmy budowlane większej ilości ludzi czy sprzętu. Dlatego rozważamy wydłużenie terminu realizacji inwestycji
- mówili jeszcze w lutym przedstawiciele miasta.
Już podczas pierwszego przetargu do miasta docierały informacje, iż wyznaczony przez nich termin jest niezwykle krótki. Zakładał on początkowo 10 miesięcy, jednak miasto zdecydowało się przedłużyć go do 14 miesięcy. Firmy argumentowały przedłużenie czasu prac np. wzrostem cen sprzętu, który miałby pracować przy przebudowie.
Przetarg ogłoszono po raz drugi. Oferty otworzymy 9 maja. Zakresu inwestycji nie zmieniliśmy
– mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
Co się zmieni na ulicy Grunwaldzkiej?
Początkowo zakładano, że przebudowa zakończy się jeszcze w 2023 roku, jednak wiadomo już, że jest to niemożliwe. Obecnie termin szacowany jest na okres wakacyjny 2024 roku.Firma, która wygra przetarg będzie musiała w pierwszej kolejności wybienić obecną nachwierzchnię z kostku brukowej na granitywe płyty. Wzdłuż deptaka mają pojawić się nowe ławki na których będzie można odpoczywać w towarzystwie nasadzeń gruntowych lub doniczkowych. Projekt zakłada także utworzenie monumentu z inskrypcją – pomnika Grunwaldzkiego, renowację zdroju ulicznego oraz montaż stojaków. Latarnie będą miały energooszczędne oprawy LED.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.