Reklama

Ruch jednokierunkowy przy Millenium Hall? Radny chce wyeliminować problem parkowania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Ruch jednokierunkowy przy Millenium Hall? Radny chce wyeliminować problem parkowania - Zdjęcie główne

foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Daniel Kunysz, rzeszowski radny, zaproponował rozwiązanie odwiecznego problemu z parkowaniem w miejscach niedozwolonych przy galerii handlowej Millenium Hall. Sprawa dotyczy wprowadzenia ruchu jednokierunkowego przy galerii oraz odwrotności kierunku ruchu ul. Mickiewicza.

Problem z parkowaniem przy galerii Millenium Hall jest od lat głośno komentowany przez mieszkańców. Zwłaszcza mieszkańców osiedla Nowe Miasto, którzy mają problem z samochodami klientów galerii, którzy parkują swoje pojazdy na parkingach przy blokach m.in. ul. Rejtana. Radny Daniel Kunysz wystosował interpelację, w której czytamy o wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego przy centrum handlowym. 

- W związku z licznymi zgłoszeniami od mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń oraz bezczynnością służb w wyciąganiu wniosków z takich sygnałów, zgłaszam wniosek o podjęcie działań celem eliminacji problemu parkowania w miejscach niedozwolonych w obrębie galerii Millenium Hall, szczególnie w okolicy przejść dla pieszych oraz skrzyżowań z linią ciągłą. 

- opisuje radny. 

Zdaniem Daniela Kunysza, rozwiązaniem może być wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku od strony ul. Kopisto w kierunku basenu Delfinek, wyznaczenie właściwego dwukierunkowego przejazdu dla rowerów oraz przejścia dla pieszych odpowiedniej szerokości przy ul. Kopisto. Ponadto radny zwraca także uwagę na unormowanie parkowania w okolicy, wyznaczenie linii wyłączenia przed przejściami dla pieszych oraz zmianę pierwszeństwa na wyjeździe z kierunku od basenu Delfinek. 

Zmiana kierunku jazdy została przedstawiona na grafice poniżej.

Niedawno pisaliśmy o planach na utworzenie wielopoziomowego parkingu przy alei Rejtana w bezpośrednim sąsiedztwie Millenium Hall. O tym przeczytacie TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy