Reklama

Ranking liceów w Rzeszowie. Której szkole najlepiej poszły egzaminy maturalne?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Ranking liceów w Rzeszowie. Której szkole najlepiej poszły egzaminy maturalne? - Zdjęcie główne

Której szkole najlepiej poszły egzaminy maturalne? Ranking na podstawie naszaedukacja.pl | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ranking liceów 2022 w Rzeszowie został opublikowany przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl. Został stworzony na podstawie wyników egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Dodatkowym kryterium branym pod uwagę, były wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) z lat 2019-2021.

W rzeszowskim rankingu wzięło udział 16 liceów, które spełniły wymogi regulaminu. Najlepszą szkołą w Rzeszowie okazało się Publiczne Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek. Wszystkie dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł takich jak OKE, CKE, MEiN oraz innych placówek oświatowych.

Pełna lista liceów z Rzeszowa oraz ich punktacja znajduje się w tabeli poniżej.

Najlepszą szkołą w stolicy Podkarpacia okazało się Publiczne Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek. Szkoła uzyskała 70 629 tys. punktów. W 2017 r. i 2021 r. Liceum otrzymało nagrodę "Złoty Prym" przyznaną przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Na drugim miejscu uplasowało się II Liceum im. płk Leopolda Lisa-Kuli. Jedna z najstarszych szkół w Rzeszowie, założona w 1903 roku z decyzji Franciszka Józefa.

Na trzecim miejscu podium stanęło I Liceum im. ks Stanisława Konarskiego. Szkoła ponadgimnazjalna w Rzeszowie. Od przeszło trzech wieków znajduje się w centrum miasta w popijarskich zabudowaniach z połowy XVII w. w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła Świętego Krzyża.

Ponad 85 proc. rzeszowskich maturzystów zdało tegoroczny egzamin dojrzałości. Tegoroczną maturę w rzeszowskich szkołach zaliczyło 2556 absolwentów, czyli 85,54 proc. zdających. To lepszy wynik niż w całym województwie podkarpackim (78,92 proc.) i w całej Polsce (78,22 proc.).

W rzeszowskich licach ogólnokształcących maturę pozytywnie przeszło 93,15 proc. zdających (1564 osoby), w rzeszowskich technikach egzamin dojrzałości zaliczyło 75,78 proc. zdających (992 osoby). 

Tak prezentują się wyniki zdawalności matur na poszczególne placówki:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy