Reklama

Radni chcą bronić dobrego imienia Jana Pawła II. Będzie nadzwyczajna sesja rady miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Diecezja Rzeszowska

Radni chcą bronić dobrego imienia Jana Pawła II. Będzie nadzwyczajna sesja rady miasta - Zdjęcie główne

28 marca odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta. | foto Diecezja Rzeszowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni Prawa i Sprawiedliwości zwołają nadzwyczajną sesję rady miasta, która odbędzie się po głównym posiedzeniu 28 marca o godz. 14. Członkowie PiS chcą wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej prób zdyskredytowania osoby świętego Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Rzeszowa. Nie wszyscy radni popierają jednak uchwałę.

Na najbliższej sesji rady miasta może się sporo dziać. Zwłaszcza w konfrontacji dwóch obozów politycznych - Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko za sprawą nadzwyczajnej sesji, do której spora część radnych podchodzi krytycznie. PiS chce wyrazić swoją zdecydowaną dezaprobatę i potępić obrazę wobec pojawiających się w przestrzeni medialnej prób dyskredytowania osoby św. Jana Pawła II na podstawie ich zdaniem nierzetelnych materiałów, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. 

- Autorytet i rola, jaką Papież Polak odegrał w historii Polski i świata oraz jego znaczenie w kształtowaniu naszej wspólnoty narodowej stanowią dzisiaj bezcenną wartość, której podważanie budzi nasz stanowczy sprzeciw. Dzisiaj w 25 rocznicę nadania Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa chcemy tym bardziej podkreślić nasz szacunek dla dziedzictwa, które po sobie pozostawił jako papież i wielki patriota. Dowodem nieustającej wielkości Papieża Polaka jest także to, że św. Jan Paweł II pozostaje jednym z najważniejszych autorytetów w Polsce, zarówno dla pokoleń wzrastających wraz z jego posługą, jak również dla tych, które kształtują swoje życie dopiero w ostatnich latach.

- czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Radni Koalicji Obywatelskiej stoją w opozycji nie tylko w sejmie, ale również wobec tej ustawy. Przewodniczący rady, Andrzej Dec, uważa, że PiS potraktuje tę uchwałę jako powód do kolejnej awantury i jest ona podyktowana wyłącznie aspektami politycznymi, nie odnosząca się do obrazy uczuć religijnych. 

- Dokładnie 25 lat temu, w marcu 1998 r. Rada Miasta Rzeszowa nadała Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. W ćwierć wieku po tym radosnym wydarzeniu Rada Miasta Rzeszowa pragnie ponownie oddać szczególny hołd Świętemu Janowi Pawłowi II jako wielkiemu Polakowi, dobremu człowiekowi, niestrudzonemu patriocie i wspaniałemu duszpasterzowi. Nauczanie i działalność św. Jana Pawła II była szeroko docenianym dziedzictwem Polski, Europy i całego globu. To dzięki niemu podstawowa człowieka, w tym godność najsłabszych: dzieci, chorych, ludzi zniewolonych, została przywrócona do centrum uwagi świata.

- tłumaczą w uchwale radni Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że 2 kwietnia odbędzie się w Rzeszowie marsz modlitewny ze św. Janem Pawłem II, który organizuje Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Marsz rozpocznie się przy kościele Akademickim pw. Św. Jadwigi Królowej (al. Rejtana) w Rzeszowie o godz. 18, gdzie następnie uczestnicy udadzą się do Katedry Rzeszowskiej, w której o godz. 19 sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy