Reklama

Kto zostanie powołany do Rady i Zarządu Rzeszowskiej Fundacji Przedsiębiorczości?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kto zostanie powołany do Rady i Zarządu Rzeszowskiej Fundacji Przedsiębiorczości? - Zdjęcie główne

8-osobowa grupa będzie należała do Rady i Zarządu Rzeszowskiej Fundacji Przedsiębiorczości

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uchwała będzie poruszona na najbliższej marcowej sesji rady miasta i odnosi się do uchwały z dnia 29 grudnia 2023 roku w sprawie utworzenia Rzeszowskiej Fundacji Przedsiębiorczości. W Radzie Rzeszowskiej Fundacji Przedsiębiorczości znajdzie się 5 osób, zarząd będą reprezentowały 3 osoby. Uchwała wchodzi w życie tego samego dnia w momencie jej podjęcia.

Rzeszowska Fundacji Przedsiębiorczości ma na celu gospodarczy rozwój Rzeszowa. 

- Podstawowym celem statutowym jest popieranie rozwoju gospodarczego Miasta Rzeszowa, w tym m.in. działalności edukacyjnej w zakresie przedsiębiorczości, promocji przedsiębiorczości, budowania ekosystemu startupowego, wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz wspieranie rozwoju innowacyjności i nowoczesnych technologii, m.in poprzez działania edukacyjne, skierowane do jednostek edukacyjnych i z sektora przedsiębiorczości lub tymczasowych organizacji poszukujących modelu biznesowego.

- czytamy w opisie uchwały z 29 grudnia 2022 r. 

Cele Fundacji

Fundacja będzie realizowała własne i partnerskie projekty, rozwijała start-upy, udzielała dotacji, subwencji, grantów oraz pożyczek na cele zbieżne z celami Fundacji. Jej zadaniem będzie również prowadzenie działalności edukacyjno-szkoleniowej i doradczej, w szczególności w obszarze przedsiębiorczości i pokrewnych dziedzin, prowadzenie działalności wydawniczej, informacyjnej i promocyjnej, promowanie, upowszechnianie i udostępnianie nowoczesnych mediów i technologii; upowszechnianie dobrych i sprawdzonych wzorców, w tym poprzez międzynarodową współpracę i wymianę doświadczeń; partnerską współpracę z innymi organizacjami pozarządowymi, władzami samorządowymi, państwowymi, sektorem gospodarczym oraz środkami masowego przekazu.

Rzeszowska Fundacja Przedsiębiorczości, która odpowiadać będzie za powyższe założenia rozwoju ekosystemu startupowego w przestrzeni Miasta Rzeszowa, powołała do rady następujące osoby: Beatę Szmuc, Mateusz Ciszewskiego, Anetę Stefańską- Koperę, Piotra Szurka oraz Małgorzatę Michalską. W składzie zarządu znajdzie się: prezes zarządu fundacji – Tomasz Skoczylas, członek zarządu – Michał Janas oraz członek zarządu – Agnieszka Gocek.

Kim są członkowie Rady i Zarządu? 

Beata Szmuc - Współzałożycielka i prezeska zarządu Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych INPRO. Wraz ze swoim zespołem zbudowała jedną z największych organizacji w Polsce specjalizujących się w projektach Erasmus Plus (Sektor Młodzież) oraz Europejski Korpus Solidarności. Specjalistka edukacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej, wykorzystuje przede wszystkim poza formalne metody pracy z młodzieżą. 

Mateusz Ciszewski - Członek rzeszowskiej grupy Progres. W biznesie działa od 11 lat. Od początku kariery zawodowej odpowiedzialny za rozwój biznesu rodzinnego „ZACISZE Hotel i Restauracja”. Od 2015 roku Prezes Fundacji Bo jak nie my to kto, a od 2022 Prezes Fundacji Creative.pl.

Aneta Stefańska-Kopera - Od ponad 15 lat działa w obszarze rzeszowskiej gastronomii. Obecnie jako właścicielka kawiarni, poza codziennymi obowiązkami związanymi z działalnością lokalu, stara się organizować cykliczne spotkania i warsztaty związane z tematyką kobiecą
i prospołeczną. 

Piotr Szurek - Całe swoje życie zawodowe poświecił obsłudze jednostek samorządu terytorialnego przede wszystkim Gminie Miasto Rzeszów,
w której obsłudze prawnej pracuje od 1998 r., Powiatowi Łańcuckiemu oraz Związkowi Komunalnemu „Wisłok” w Rzeszowie. 

Małgorzata Michalska - Współtworzyła od podstaw założenie sieci Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w województwie podkarpackim. Koordynator pilotażowego projektu na skalę ogólnopolską pn. „Adaptacja koncepcji Urban Lab
w Rzeszowie” realizowanego przez Gminę Miasto Rzeszów we współpracy z Instytutem Rozwoju Miast i Regionów oraz Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Obecnie Kierownik Referatu Innowacji Społecznych w Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab w Urzędzie Miasta Rzeszowa

Tomasz Skoczylas - Od 2014 r. zatrudniony w Urzędzie Miasta Rzeszowa, a od 2021 roku na stanowisku Dyrektora Centrum Innowacji Miejskich - Urban Lab. Współzałożyciel przestrzeni kreatywnej dla startupów „Kwadrat”. Członek Zarządu Stowarzyszenia Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca. 

Michał Janas - Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu doradztwa biznesowego jak również pozyskiwania środków finansowych, a także zarządzania projektami finansowanymi ze środków zewnętrznych. Przedsiębiorca, od 2008 r. jego firma „MJC” z powodzeniem wspiera
przedsiębiorców w realizacji celów biznesowych.

Agnieszka Gocek - Od 20 lat związana jest z firmą Centrum Medyczne Medyk na stanowisku Kierownika Działu Promocji. Dodatkowo spełnia się zawodowo w roli nauczyciela akademickiego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Inicjatorka i koordynatorka wielu akcji rzeszowskich z zakresu profilaktyki zdrowotnej, które zapisały się nie tylko na mapie Rzeszowa, lecz także i całej Polski. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy