Reklama

Ponad 400 absolwentów szkół podstawowych w Rzeszowie nie dostało się do żadnej szkoły. Co dalej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Ponad 400 absolwentów szkół podstawowych w Rzeszowie nie dostało się do żadnej szkoły. Co dalej? - Zdjęcie główne

Ponad 400 absolwentów szkół podstawowych w Rzeszowie nie dostało się do żadnej szkoły | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 4879 absolwentów szkół podstawowych wybrało szkoły średnie. 418 uczniów nie dostało się do żadnej z nich. W sierpniu odbędzie się nabór uzupełniający do szkół posiadających wolne miejsca. Ich lista zostanie opublikowana początkiem sierpnia. 29 lipca pojawią się ostateczne listy przyjętych do danej szkoły.

Absolwenci ósmych klas mogli wybrać maksymalnie 6 szkół średnich, związane jest to z podjęciem edukacji przez dwa roczniki 6 i 7-latków. Aby dostać się do topowych szkół ponadpodstawowych, średnia liczb punktu wynosiła:

  • I LO – 166 pkt,
  • II LO – 168 pkt,
  • III LO – 154 pkt,
  • IV LO – 162 pkt 
  • IX LO – 171 pkt.
 

W II LO w Rzeszowie w rekrutacji wzięło udział 588 osób. Przyjętych do szkoły zostało 238 osób. Szkoły nie będą tworzyły nowych oddziałów. Wynika to m.in. z warunków materialnych i dostępności sal lekcyjnych. 

Osoby, które zadeklarowały chęć nauki w danej szkole, muszą teraz potwierdzić to w danej placówce i złożyć oryginały dokumentów: świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, zaświadczenie o wynikach egzaminów. Termin na to jest do 28 lipca. Jeśli tego nie zrobią, ich nazwisko nie będzie brane pod uwagę na liście przyjętych osób do szkoły. 

Co z osobami, które nie dostały się do wybranej przez siebie szkoły? Takich osób jest 418. W sierpniu zostanie opublikowana lista szkół, które mają jeszcze wolne miejsca i do których będzie można się zapisać. 

Najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi przez młodzież są profile o charakterystyce: biol-chem-mat, fiz-ang-mat oraz biol-chem-ang. Liczba zapisów na wyżej wymienione kierunki znacznie przewyższała maksymalną liczbę osób, które od września będą tworzyły klasę. 

W Rzeszowie są 23 szkoły ponadpodstawowe. Wśród nich: 7 liceów i 16 techników. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy