Reklama

PGE Energia Ciepła zrealizuje w Rzeszowie inwestycję za 362,4 mln zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE EC

PGE Energia Ciepła zrealizuje w Rzeszowie inwestycję za 362,4 mln zł - Zdjęcie główne

Gigantycja inwestycja PGE EC w Rzeszowie | foto PGE EC

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PGE Energia Ciepła zainwestuje w Rzeszowie 362,4 mln zł. II linia technologiczna w spalarni zostanie zabudowana. W jakim celu?

Gigantyczną inwestycją ma być zabudowa II linii technologicznej w spalarni w Rzeszowie. Przyczyni się to do zwiększenia jej wydajności, a także poprawy warunków środowiskowych poprzez ograniczenie składowania odpadów komunalnych (będą na bieżąco przetwarzane) oraz ograniczenie spalania węgla kamiennego.

Dzięki zabudowie II linii technologicznej w ITPOE zwiększy się jej wydajność. Po zakończeniu inwestycji będziemy w stanie przetwarzać w sumie do 180 tys. ton odpadów rocznie. Odzyskiwanie energii elektrycznej i cieplnej z odpadów poprawia efektywność lokalnego systemu gospodarowania odpadami i doskonale wpisuje się w gospodarkę obiegu zamkniętego.

- stwierdził Paweł Majewski, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie.

26 maja podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, którym będzie konsorcjum w składzie: PORR S.A. i Termomeccanica Ecologia. W postępowaniu przetargowym wybrano najkorzystniejszą ofertę. Koszt realizacji inwestycji sięgnie aż 362,4 miliona złotych. Jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2024 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy