Reklama

Ostatnia szansa na zgłoszenie swojego projektu do V Edycji Akademii ProtoLab

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Ostatnia szansa na zgłoszenie swojego projektu do V Edycji Akademii ProtoLab - Zdjęcie główne

Zapisy trwają do 10 marca (piątek) | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapisy do V Edycji Akademii ProtoLab trwają tylko do 10 marca (piątek). W ramach tego projektu uczniowie, studenci oraz inwestorzy z całego Podkarpacia mogą opracować własną koncepcję projektu. W kolejnych etapach istnieje możliwość zrealizowania go w murach Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Dotychczas odbyło się już cztery edycje tego wydarzenia. Akademię ProtoLab z sukcesem ukończyło ponad 100 uczestników. Znaczna część z nich to uczniowie i studenci, którzy pod bacznym okiem swoich mentorów pracowali nad własnymi koncepcjami projektowymi.

Projekty stają się faktem

Jedną z takich osób jest Damian Kobyliński, student Politechniki Rzeszowskiej i uczestnik pierwszejedycji programu.Damian wraz z zespołem opracował projekt MyVolunteer. Jest to platforma łącząca ze sobą osoby oraz firmy potrzebujące pomocy wolontariuszy z grupą ochotników zarejestrowanych na platformie. 

Po zakończeniu Akademii zaangażowałem się w inny projekt, wykorzystując zdobyte w programie umiejętności. To właśnie m.in. dzięki tym kompetencjom, wraz z zespołem ze szkoły średniej zdobyłem wyróżnienie jako laureat konkursu Explory 2022. Obecnie udzielam się w działania Koła Naukowego Machine Learning, biorę udział w hackathonach

- mówi Damian Kobyliński.

Praca odbywa się pod okiem mentorów

Jedną z osób nadzorujących pracę młodych zdolnych jest Krystian Cisek (mentor V edycji Akademii ProtoLab). Jeszcze rok temu był on uczestnikiem programu, dziś stał się mentorem. Jego zespół opracował wówczas projekt, który ma udostępniać grupie interesariuszy (w szczególności: organizacjom rządowym i pozarządowym, przedsiębiorcom, klientom indywidualnym) dane opisujące bieżący stan zanieczyszczenia powietrza wykorzystując przy tym obrazowanie satelitarne.

Udział w drugiej edycji Akademii ProtoLab w tematyce lotnictwa i kosmonautyki był dla mnie inspirującym przeżyciem. Miałem szansę poznać doświadczenia ludzi, którzy - tak jak ja wtedy - studiowali na Politechnice, a dziś pracują w branży lotniczej i swoim wkładem przyczyniają się do rozwoju tych gałęzi techniki. Doświadczenia z Akademii pomogły mi uwierzyć, że ja też mogę w przyszłości pracować nad dużymi i ważnymi projektami. Dziś, już jako absolwent Politechniki jestem inżynierem ds. oprogramowania w Boeing AvionX i wraz z zespołem tworzę oprogramowanie, które ma zastosowanie w samolotach pasażerskich

- mówi Krystian Cisek.

Absolwenci, ktorzy stworzyli coś nowego

Wśród absolwentów ostatniej edycji Akademii znaleźli się Weronika Giza i Jakub Szela. Są oni twórcami aplikacji o charakterze edukacyjnym i komercyjnym. Pierwsz z nich to aplikacja (LEAF), która polega na nauce różnych gatunków drzew i liści. Jej głownym przesłaniem jest nauka poprzez korzystanie z zasobów nowych technologii. Natomiast aplikacja PINE doaje możliwość szybkiego wykrywania i reagowania w sytuacjach zagrożenia.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy