Reklama

Naukowcy pracują między innymi nad wykrywaniem nowotworów podczas obrazowych badań okresowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Naukowcy pracują między innymi nad wykrywaniem nowotworów podczas obrazowych badań okresowych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka dni temu 50 zespołów naukowych zakończyło prace nad swoimi projektami, które były współfinansowane przez Podkarpackie Centrum Innowacji. Młodzi naukowcy prowadzili prace badawcze między innymi nad procedurą monitorowania wybranych parametrów zdrowotnych żołnierzy sił specjalnych, peptydami, dzięki którym będzie można wykryć nowotwory w trakcie okresowych badań obrazowych czy opracowaniem specjalnego systemu wyceny nieruchomości komercyjnych.

Wśród 50 projektów, które zakończyły się w grudniu ubiegłego roku, 25 z nich realizowali naukowcy z uczelni wyższych takich jak np. Uniwersytet Rzeszowski. Kolejnym etapem prac nad projektami jest dopasowanie ich do wymagań rynkowych oraz znalezienie odpowiednich źródeł finansowania.


Obecnie analizujemy wszystkie zakończone projekty i oceniamy ich potencjał pod kątem komercjalizacji. Następnym krokiem będzie nawiązanie kontaktu z potencjalnymi inwestorami oraz wsparcie w zakresie poszukiwania odpowiednich źródeł finansowania. Wiele spośród tych projektów odpowiada na wyzwania współczesnego biznesu i z powodzeniem może być dalej rozwijana

– mówi Sławomir Chrobak, specjalista ds. rozwoju technologii PCI.


W ramach III naboru do Programu grantowego dofinansowano aż 63 podkarpackie projekty na łączną kwotę ponad 17 mln zł. Środki na swoje badania otrzymali naukowcy z pięciu uczelni: Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno- Ekonomicznej w Jarosławiu oraz Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie.  


Programy grantowe, które obejmują prace nad B+R jednostek naukowych są realizowane dzięki projektowi pt. „Podkarpackie Centrum Innowacji” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr I „Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy