Wśród 50 projektów, które zakończyły się w grudniu ubiegłego roku, 25 z nich realizowali naukowcy z uczelni wyższych takich jak np. Uniwersytet Rzeszowski. Kolejnym etapem prac nad projektami jest dopasowanie ich do wymagań rynkowych oraz znalezienie odpowiednich źródeł finansowania.
Obecnie analizujemy wszystkie zakończone projekty i oceniamy ich potencjał pod kątem komercjalizacji. Następnym krokiem będzie nawiązanie kontaktu z potencjalnymi inwestorami oraz wsparcie w zakresie poszukiwania odpowiednich źródeł finansowania. Wiele spośród tych projektów odpowiada na wyzwania współczesnego biznesu i z powodzeniem może być dalej rozwijana
– mówi Sławomir Chrobak, specjalista ds. rozwoju technologii PCI.
W ramach III naboru do Programu grantowego dofinansowano aż 63 podkarpackie projekty na łączną kwotę ponad 17 mln zł. Środki na swoje badania otrzymali naukowcy z pięciu uczelni: Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno- Ekonomicznej w Jarosławiu oraz Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie.
Programy grantowe, które obejmują prace nad B+R jednostek naukowych są realizowane dzięki projektowi pt. „Podkarpackie Centrum Innowacji” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr I „Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.