Reklama

Opłata za egzamin praktyczny o 60 zł większa niż do tej pory

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Opłata za egzamin praktyczny o 60 zł większa niż do tej pory - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wzrośnie opłata za praktyczny egzamin na prawo jazdy kategorii B. (i nie tylko). Do tej pory koszt egzaminu wynosił 140 zł, natomiast teraz opłata wzrośnie do 200 zł.

Ustawa Prawo o ruchu drogowym przewiduje możliwość wprowadzenia podwyżek cen za egzamin teoretyczny oraz praktyczny na prawo jazdy. W poniedziałek (30 stycznia), sejmik podkarpacki, podjął taką uchwałę, która zapowiada wzrost kwoty za egzamin praktyczny. Na jej mocy egzaminy praktyczne, które pozwalają uzyskać kategorię: M, A1,A2,A,B1,B,C1,D1,T zmienią ceny za 140 zł na 200 zł.

 
Najpopularniejszą kategorią jest kategoria B, która teraz będzie droższa o 60 zł. W pozostałych kategoriach ceny wahały się pomiędzy 140 – 180 zł. Od marca bieżącego roku wszystkie kategorie będą miały tą samą stawkę. Natomiast opłata za egzamin teoretyczny na kategorię B wzrośnie z 30 do 50 zł. 


Dobijają nas ceny paliw. Opłaty za egzamin na prawo jazdy nie były zmieniane od 10 lat

- mówi Janusz Stachowicz, dyrektor rzeszowskiego WORD-u.


Do 250 zł wzrosną także egzaminy praktyczne na prawo jazdy kategorii: B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E lub D1+E. Obecnie ceny wynoszą od 200 do 245 zł.


W województwie Podkarpackim znajdują się cztery wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego (WORD): W Rzeszowie aleja Wyzwolenia 4, Krośnie Tysiąclecia 7, Tarnobrzegu Generała Władysława Sikorskiego 86A oraz w Przemyślu Topolowa 7. 


Zakup odpowiedniego sprzętu jest konieczny


WORD-y podwyżki cen tłumaczą nie tylko cenami paliw, lecz także podwyżką mediów, stawek za odbiór śmieci, podatku od nieruchomości czy wynagrodzenia egzaminatorów. Najpóźniej do 2025 roku placówki będą musiały zakupić ciągniki siodłowe. Będą one umożliwiały przeprowadzanie egzaminów na kategorię C+E. Rzeszowski WORD musi zaopatrzyć się przynajmniej w dwa takie pojazdy. Cena jednego ciągnika siodłowego waha się od 800 tys. do nawet miliona złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy