Na placu budowy trwają intensywne prace przygotowawcze. Wykonawca zakończył już projektowanie obiektu i skompletował niezbędną dokumentację. Równolegle z procedurami administracyjnymi prowadzone są prace rozbiórkowe starego stadionu.
Stadion na miarę europejskich standardów
Nowy obiekt spełni kryteria licencyjne Ekstraklasy i rozgrywek klubowych UEFA. Boisko pokryje naturalna murawa z systemem nawadniania i podgrzewania. Sportowcy będą trenować na 400-metrowej bieżni oraz skoczniach do skoku w dal, wzwyż i o tyczce. W kompleksie znajdzie się też kryta bieżnia o długości 150 metrów i zaplecze odnowy biologicznej.
Wizualizacja UM Rzeszów
Inwestycja dla sportu i kultury
PCLA w Rzeszowie to nie tylko arena sportowa. Organizatorzy będą mogli wykorzystać obiekt do organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty. Zadaszone trybuny zapewnią komfort widzom niezależnie od pogody.
Sport vs. polityka
Temat PCLA od samego początku budził wiele emocji mieszkańców, ale nie tylko. Politycy też lubili się wypowiadać. Iskrzyło na linii PiS - PO. Głównie chodziło o zamieszanie wokół finansowania inwestycji.
Trzy źródła finansowania
Koszt budowy stadionu to 194 mln zł. Inwestycję finansują wspólnie: miasto Rzeszów, województwo podkarpackie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wykonawca realizuje zadanie w formule "zaprojektuj i wybuduj" - najpierw przygotował dokumentację projektową, a po uzyskaniu pozwoleń rozpocznie budowę.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.