Reklama

Nowe centrum wsparcia uchodźców w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

Nowe centrum wsparcia uchodźców w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Zdjęcie Nowego centrum wsparcia uchodźców w Rzeszowie. | foto fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Centrum Wsparcia dla Uchodźców UNHCR od wczoraj działa w Rzeszowie. W tym miejscu ludzie uciekający przed wojną znajdą schronienie, opiekę i odpowiednie wsparcie.

Wczoraj (20 czerwca) na całym świecie obchodzono Światowy Dzień Uchodźcy. Podczas tego specjalnego święta społeczeństwo zwraca uwagę na tych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów. Przy okazji tego dnia w Rzeszowie uroczyście otwarto Centrum Wsparcia dla Uchodźców UNHCR, w którym potrzebujący znajdą odpowiednie wsparcie.

Obecnie na świecie żyje ponad 100 milionów osób przesiedlonych: uchodźców, którzy przekraczają granicę do innych krajów i tych, którzy są wewnętrznie przesiedleni. Dzisiaj świętujemy hart ducha i siłę uchodźców na całym świecie. W tym dniu, tak symbolicznym i ważnym dla UNHCR, dziękujemy za wszystkie wysiłki, aby uchodźcy byli bezpieczni, wspierani i włączani w życie społeczne. Oraz za nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań na rzecz polepszenia ich sytuacji.

-powiedział Armen Yedgaryan, dyrektor oddziału UNHCR Rzeszów.

Szczególną wagę nowego przedsięwzięcia podkreślił prezydent Rzeszowa - Konrad Fijołek, który przekazał, że właśnie rozpoczął się etap bardzo ważny etap działań na rzecz osób chroniących się w stolicy Podkarpacia przed wojną.

Cieszę się, że w Światowym Dniu Uchodźcy możemy pokazać tak piękne miejsce i zaoferować pomoc dla tych wszystkich osób które potrzebują wsparcia. Jako miasto, mieszkańcy staraliśmy się od pierwszego dnia wojny pomagać jak najlepiej potrafiliśmy. Przez nasze miasto przewinęło się dziesiątki tysięcy osób, część z nich pojechała dalej, inni zostali w Rzeszowie. Dzięki wielkim sercom rzeszowian, mogliśmy zapewnić im dobre warunki. Ale przed nami drugi, bardzo ważny etap tej pomocy. Musimy sprawić, żeby ci wszyscy ludzie czuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, żeby mogli korzystać z pełni swoich praw.

-mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy