Od dłuższego czasu wśród rzeszowskich radnych toczy się dyskusja na temat budowy wielopoziomowego skrzyżowania na ulicy Langiewicza oraz nowego wiaduktu na ulicy Hoffmanowej. Oba projekty mają szansę stać się kluczowymi inwestycjami infrastrukturalnymi, które znacząco poprawią płynność ruchu w tych strategicznych rejonach miast. Rzeszowscy kierowcy również opowiadają się pozytywnie za tym pomysłem.
Wiadukt na Wyspiańskiego i Hoffmanowej byłby trafionym pomysłem. Znacznie skróciłoby to moją drogę do pracy. Nie musiałbym jechać na Jałowego, tylko przejeżdżałbym nad torami
- mówi nam pan Józef.
Od lat toczą się rozmowy na temat budowy wiaduktu. Trasa, która miałaby do niego prowadzić, zaczynałaby się zaraz za skrzyżowaniem ulic Wyspiańskiego i Bohaterów, a następnie przebiegałaby pomiędzy VIII Liceum Ogólnokształcącym a dawnym placem targowym.
Ponadto, wiadukt oferowałbym dla kierowców dwa lub trzy pasy ruchu. Koncepcja budowy wiaduktu przewiduje również rozbudowę ulicy Sondeja. Okoliczni mieszkańcy Wyspiańskiego i Hoffmanowej protestowali wobec tej budowy, twierdząc, że wiadukt będzie się znajdował zbyt blisko bloków mieszkalnych. Prezydent miasta, Konrad Fijołek, w odpowiedzi na obawy mieszkańców, przekazał, że zostanie wykonana analiza, która pozwoli zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie budowa tunelu w tej części miasta.
Budowa wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową relacji Rzeszów Główny – Jasło
Przetarg na przygotowanie drugiej kluczowej inwestycji w Rzeszowie – budowy wielopoziomowego skrzyżowania ulicy Langiewicza z linią kolejową relacji Rzeszów Główny – Jasło został już ogłoszony.
Wyłoniona w przetargu firma będzie odpowiedzialna za opracowanie koncepcji tej inwestycji, która ma na celu rozstrzygnięcie, czy na ulicy Langiewicza bardziej optymalnym rozwiązaniem będzie budowa tunelu pod torami, czy też wiaduktu nad nimi. Aby opracować tę koncepcję, konieczne będzie przeprowadzenie szeregu szczegółowych analiz.
Będą one obejmować m.in. ocenę układu drogowego, potencjalne przyszłe rozwiązania komunikacyjne, a także plan przebudowy istniejącej infrastruktury podziemnej. Wszystkie te czynniki będą kluczowe dla podjęcia ostatecznej decyzji, jaka forma skrzyżowania najlepiej sprawdzi się w tym miejscu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.